20 Şubat 2019, Çarşamba

10 bin lira krediyle aday oldu

Sivas'ın Zara ilçesinde geçen yıl bağımsız belediye başkan adayı olarak girdiği yerel seçimlerde sadece 35 oy alabilen Yıldız, bu kez de banka kredisi kullanarak bağımsız milletvekili adayı oldu. "Bir evde 3-4 televizyon var, çocuklar ders çalışamıyor. Eski sistemi geri getireceğim. Herkes erken yatacak, erken kalkacak. İnterneti, cep telefonunu kapatacağım" gibi ilginç vaatlerde bulunuyor

30 Nisan 2015 Perşembe 3:25
10 bin lira krediyle aday oldu

Sivas'ın Zara ilçesinde yaşayan bağımsız  milletvekili adayı Ahmet Yıldız, "Bir evde 3-4 televizyon var, çocuklar ders  çalışamıyor. Eski sistemi geri getireceğim", "İnterneti, cep telefonunu  kapatacağım" gibi ilginç vaatlerde bulunuyor. 
 
Zara'da "Seyfi Başkan" olarak tanınan Yıldız (60), bağımsız ilçe  belediye başkan adayı olarak girdiği 30 Mart 2014'teki seçimlerde sadece 35 oy  alabildi. Yıldız, bu kez de banka kredisi kullanarak, 7 Haziran'daki seçimlerde  bağımsız milletvekili adayı oldu. 
 
'OYLAR SEYFİ'YE BAK KEYFİNE'
 
Kaynakçılıktan emekli ilkokul mezunu Yıldız, belediye başkanlığı  seçiminde kullandığı "Oylar Seyfi'ye, bak keyfine" sloganıyla yoluna devam  edecek. 
İlçe halkından oy toplamak için çalışmalarına başlayan evli ve 3 çocuk  babası Yıldız, birbirinden ilginç vaatlerde bulunuyor. 
 
Ahmet Yıldız,  "Zara'da kaynak  üzerine iş yeri açtım. 40 yıl çalıştıktan sonra emekli oldum. 59 yaşımda Zara'da  belediye başkanlığı için bağımsız aday oldum, 35 oy aldım" dedi. 
 
10 BİN 500 LİRA KREDİ ÇEKTİ
  
Yerel seçimlerde istediği sonucu alamamasına rağmen genel seçimlerde  milletvekilliği için yeniden aday olduğunu belirten Yıldız, "Milletvekili  adaylığı için 10 bin 500 lira kredi kullandım. Emekli maaşıma karşılık kredi  çektim. Müracaat paramı yatırdım" diye konuştu. 
 
HERKES ERKEN YATIP KALKACAK
 
Belediye başkanı seçilmesi durumunda hayata geçirmeyi planladığı  projeleri, milletvekili seçilirse gerçekleştirmeye çalışacağını dile getiren  Yıldız, şunları kaydetti: "Bir evde 3-4 televizyon var, çocuklar ders çalışamıyor. Eskiden tek kanal vardı, akşam 17.00'de İstiklal Marşıile başlıyordu, gece 12.00'de İstiklal Marşı ile kapanıyordu. Bu sistemi geri getireceğim. Herkes erken yatacak, erken  kalkacak. İnterneti, cep telefonunu da kapatacağım." 
 
Yıldız, yerel seçimlerde "Zara Merkez Camisi'ne 6 minare yaptırma,  hayvan gübresindendoğalgaz üretme, yaşlılar için teleferik sistemi kurma, ilçeye  havaalanı yapma" gibi vaatlerde bulunmuştu. 
 
OKUYUCU YORUMLARI/1 + YORUM EKLE
  • beyin bedava emre - 25 Mayıs 2015 beyin bedava ama bu amcam kredi çekmiş. milletvekili olabilmek için yüksekokul bitirmeyi şart koşmak gerek. yoksa ipini koparan....

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »