10 dakikalığına profesyonel futbolcu olmak!

İngiltere’nin alt liglerinde mücadele eden Macclesfield Town, ekonomik problemlerden dolayı sıkıntı çektiği için 20 bin paund bağışlayan bir taraftarına lisans verecek.

27 Haziran 2013 Perşembe 22:32
10 dakikalığına profesyonel futbolcu olmak!
Ekonomik problemlerle boğuşan İngiltere Konferans Ligi ekiplerinden Macclesfield Town, 20 bin Paund bağışlayan bir taraftarına profesyonel futbolcu lisansı vereceğini açıkladı. Macclesfield Town, içerisinde bulunduğu ekonomik sıkıntıyı, taraftarları için bir fırsata dönüştürdü.

Profesyonel futbol hayatına devam edebilmek için 100 bin paunda ihtiyaç duyan Macclesfield Town’da yönetim, 20 bin paund karşılığında sadece bir taraftarına olmak üzere profesyonel lisans çıkarttıracak. Ayrıca bu taraftar antrenmanlara katıldıktan sonra resmi bir müsabakada 10 dakikalığına forma giyebilecek.

KOŞULLAR VAR!


Macclesfield yönetimi, 20 bin paundu ödeyen taraftarlarının takımla antrenmana çıkacağı, 3-0 önde olunan bir maçın son 10 dakikasında bu taraftara forma verileceğini, taraftarlarının da bu sayede unutulmaz bir deneyim yaşayacağını bildirdi. Ancak bu fikri takım menajeri John Askey ile geliştiren yönetim, başvuruları 18-35 yaş aralığında, fiziksel olarak iyi durumda olan futbolseverler için açtı. 20 bin paundu kulübe bağışlayan taraftar, takıma verilen tam takım forma ve tüm ekipmanları da, kendine özel numarası üzerinde olarak teslim alacak.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »