10 kente su baskını ve sel uyarısı

Türkiye yağışlı havanın etkisine girerken meteoroloji su baskını ve sel konusunda vatandaşları uyardı.

19 Eylül 2014 Cuma 16:39
10 kente su baskını ve sel uyarısı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, öğle saatlerinde yağışların, Niğde, Kayseri, Sivas, Yozgat'ın doğusu, Tokat, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin kıyılarında yerel olarak kuvvetli olmasının beklendiğini duyurdu ve yaşanabilecek ani sel, su baskınlarına karşı vatandaşlara dikkatli ve tedbirli olun uyarısında bulundu.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu, Orta ve Doğu Akdeniz ile Çanakkale'nin doğusu, Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta, Antalya'nın doğusu, Erzincan, Kars ve Ardahan çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinde Niğde, Kayseri, Sivas, Yozgat'ın doğusu, Tokat, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
Hava sıcaklığının iç kesimlerde 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgârın, genellikle kuzey, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatı, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, yağışların, öğle saatlerinde Niğde, Kayseri, Sivas, Yozgat'ın doğusu, Tokat, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin kıyılarında yerel olarak kuvvetli olmasının beklendiği bildirilirken, yaşanabilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgâr, ulaşımda aksamalar ile ilgililerin vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu, Balıkesir ile Çanakkale'nin doğu kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.
EGE: Parçalı, iç kesimleri çok bulutlu, Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, Kıyı Ege'de kuzey yönlerden kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.
AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Akdeniz ile Antalya'nın doğusu ve Isparta çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Niğde, Kayseri, Sivas, Yozgat'ın doğu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Ordu, Tokat, Giresun, Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgârın, kıyılarında batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.
DOĞU ANADOLU: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde sonra Erzincan, Kars ve Ardahan çevreleri ile Erzurum'un kuzey kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BAZI İLLERİN HAVA SICAKLIĞI
İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(23)
İZMİR: Parçalı yer yer çok bulutlu.(26)
MANİSA: Parçalı yer yer çok bulutlu.(28)
ADANA: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(30)
ANTALYA: Parçalı yer yer çok bulutlu, doğu ilçeleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(29)
MERSİN: Parçalı yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(30)
ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(20)
KONYA: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(20)
TRABZON: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.(25)
VAN: Parçalı bulutlu.(24)
DİYARBAKIR: Parçalı bulutlu.(32)
GAZİANTEP: Parçalı bulutlu.(29)
ŞANLIURFA: Parçalı bulutlu.(31)
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »