"10 milyon dolar hibe edeceğiz..."

Ukrayna Devlet Başkanı Poroşenko ile 3 saati aşan baş başa görüşme sonrası ortak basın toplantısında konuştu... Biz de stratejik ortağımıza elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz. Ukrayna'ya 50 milyon dolarlık kredi açmayı kararlaştırdık. Yerlerinden edilmiş kişiler için kullanılmak üzere 10 milyon dolarlık yardımı hibe olarak Ukrayna hükümetine iletme kararı aldık.

21 Mart 2015 Cumartesi 2: 2
"10 milyon dolar hibe edeceğiz..."
Erdoğan'ın konuşmasından satır başları

 "Esed'in başında olduğu bir Suriye'nin artık huzura refaha ermesi kesinlikle mümkün değildir. Amerikan yönetiminin de kurumlarının da böyle bir katilin arkasında yer alacağına ihtimal vermiyorum.

"Türkiye Karadeniz'de güvenlik alanında bir sigortadır"

10 MİLYON DOLARLIK HİBE 50 MİLYONLUK KREDİ

- Biz de stratejik ortağımıza elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz. Ukrayna'ya 50 milyon dolarlık kredi açmayı kararlaştırdık. Yerlerinden edilmiş kişiler için kullanılmak üzere 10 milyon dolarlık yardımı hibe olarak Ukrayna hükümetine iletme kararı aldık.

- Az önce görüşmelerimizin sonuçlarına ilişkin olarak bir ortak mutabakat imzaladık. Ukrayna ile ticaret hacmimiz 6 milyar dolar seviyesine çıktı. Serbest ticaret antlaşmasını en kısa zamanda sonuçlandırmayı kararlaştırdık.

- Ukrayna'nın Türk şirketlerine vereceği destekten eminim.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »