11 yaşındaki sürücü, ateş edilerek durduruldu!

Bolu’da sabah saatlerinde otomobille benzin istasyonundan kaçan 11 yaşındaki Eren Ü., zorlu kovalamacanın ardından aracın lastiklerine ateş edilerek durduruldu.

22 Haziran 2017 Perşembe 1: 4
11 yaşındaki sürücü, ateş edilerek durduruldu!
Edinilen bilgiye göre, Bolu’da küçük yaşta bir çocuğun plakasız bir araç kullandığı ihbarı üzerine polis ekipleri aracı yakalamak için çalışma başlattı. Araç, D-100 Karayolu üzerinde bir benzin istasyonunda yakıt alırken yakalandı. Polis ekipleri plakasız araca işlem yapmak isteyince Levent Ü., eşi ve çocukları dakikalarca itiraz etti. Trafik polislerine zorluk çıkartan aile için Asayiş ekiplerinden destek istenilen olayda Eren Ü. polislerle tartıştıktan sonra koşarak kaçmaya çalıştı. Kısa süren kovalamacanın ardından tekrar benzin istasyonuna gelen Eren Ü., bu kez de ailenin 07 LS 061 plakalı diğer aracının da çekiciye yükleneceğini öğrenince gizlice otomobile bindi. Saniyeler içinde aracı çalıştırarak kaçmak isteyen Eren Ü.’yü durdurmak isteyen trafik polisi hızlanan otomobile tutunarak metrelerce sürüklendi. Otomobilin altında kalmaktan son anda kurtulan polis memuru Eren Ü.’nün kaçmasına engel olamadı.

Polis ekipleri nefes kesen kovalamacanın ardından 11 yaşındaki Eren Ü.’nün kullandığı otomobilin izini kaybetti. Eren Ü.’yü yakalama çalışmalarının devam ettiği öğrenildi. 

Ateş edilerek durduruldu

Bolu’da sabah saatlerinde otomobille benzin istasyonundan kaçan 11 yaşındaki Eren Ü., zorlu kovalamacanın ardından aracın lastiklerine ateş edilerek durduruldu.

Edinilen bilgiye göre, Bolu’da sabah saatlerinde küçük yaşta bir çocuğun plakasız bir araçla seyir halinde olduğu ihbarı alan polis ekipleri 11 yaşındaki Eren Ü. ve ailesini benzin istasyonunda yakıt alırken yakaladı. Eren Ü.’nün babası Levent Ü.’nün kullandığı 07 LS 061 plakalı otomobille, Eren Ü.’nün kullandığı plakasız aracı çekiciye yüklemek istediği sırada Eren Ü. babasının kullandığı araçla kaçtı. Kendisini durdurmak isteyen polis memurunu da metrelerce sürükleyen Eren Ü.’yü yakalama çalışmaları saatlerce sürdü.
Polis ekiplerine izini kaybettiren Eren Ü. bir süre sonra telefonla babasını arayarak bir araya geldi. Bu kez Levent Ü.’nün kullandığı 07 LS 061 plakalı araç D-100 Karayolu Karacaağaç Mevkii İstanbul istikametine seyir halindeyken görüldü. Aracın peşine takılan polis ekipleri, tüm ihtarlara rağmen durmayan otomobilin lastiklerine ateş ederek durdurabildi.

Araçtan indirilen Levent Ü. ifadesi alınmak üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »