12 Dev Adam'da Enes Kanter üzüntüsü

İspanya’da 30 Ağustos-14 Eylül’de düzenlenecek 2014 FIBA Dünya Kupası öncesi Milli Takım'da Enes Kanter'in kadrodaki yerini alamayacağı kesinleşti

25 Temmuz 2014 Cuma 19:26
12 Dev Adam'da Enes Kanter üzüntüsü
Dev turnuva için İtalya’nın Bormio dağ kasabasında kampa giren Ay Yıldızlı ekipte, bir ay önce dizinden ameliyat olan NBA patentli yıldız pivot Enes Kanter'in 2014 FIBA Dünya Kupası’na yetişemeyeceği netlik kazandı.

Bormio’da bulunan takım doktoru Tahsin Beyzadeoğlu, Enes’in ameliyat sonrası Dünya Kupası’na yetişebileceği yönünde yaptığı olumlu açıklamalara karşın yıldız oyuncunun geçirdiği menisküs ameliyatının bu beklentiyi ortadan kaldırdığına dikkat çekti.

ERGİN ATAMAN ÇARE ARIYOR

Milli Takım Başantrenörü Ergin Ataman da Ersan İlyasova’nın ardından Enes Kanter’in de olmayışının yarattığı sıkıntıya çare aradıklarını vurgularken, “Enes’in de gelememesi üzücü. Ancak kadromuzda hala onun yerini doldurabilecek kapasitede isimler var” dedi.

Bilindiği gibi Enes geçtiğimiz yıl Slovenya’daki Avrupa Şampiyonası öncesi hazırlık kampına katılmayı reddetmiş ve şampiyonada forma giyme fırsatını kaçırmıştı.
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »