1.70 boyunda erkek memur aranıyor

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’in talimatıyla kurulan Roman mehter takımının ardından, bu kez de memurlardan mehter takımı kuruluyor. Valilikten resmi kurumlara gönderilen yazıda, mehter takımında görev almak için en az 1.70 boyunda olma şartı konuldu. Mehter takımı için provalarının mesai saatleri içerisinde yapılarak, valilikçe gerekli tedbirlerin alınacağı belirtildi.

15 Ekim 2015 Perşembe 12:23
1.70 boyunda erkek memur aranıyor

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, geçen Nisan ayında Romanlardan mehter takımı kurdu. EdirneValiliği Roman mehter takımı kısa sürede yürüyüş ile nota eğitimi alarak valiliğin açılış ve resmi programlarında boy gösterirken, Vali Şahin bu kez memurlardan mehter takımı kurulması talimatını verdi. Resmi kurumlara gönderilen yazıda, gönüllü olacak erkek memurların mehter takımında hanende veya sazende olarak görev yapacağı belirtildi. En az 1.70 boyunda olma şartı konulan mehter takımı için provaların mesai saatleri içerisinde yapılarak, valilikçe gerekli tedbirlerin alınacağı da kaydedildi.
 
OSMANLI’YA 92 YIL BAŞKENTLİK YAPTI
 
Edirne’nin Osmanlı İmparatorluğu’na 92 yıl başkentlik yaptığı hatırlatılan yazıda şöyle denildi:
 
"Osmanlı mimarisinin etkileyici örneklerinin bol miktarda görüldüğü, tarihi ve kültürel dokusu ile hayran kalınacak biçimde müze kent tanımlamasını fazlasıyla hak eden bir zenginliğe sahip şehrimizde, Edirne Valiliğimizin bünyesinde ’Mehter Takımı’ kurulması planlanmaktadır. Kurulacak ’Mehter Takımı’nda hanende veya sazende olarak görev alman isteyen, erkek en az 1.70 boyunda, yapılacak yurtiçi ve yurt dışı konser programları için yurt dışı çıkış engeli ile seyahat engeli olmayan gönüllü ve istekli personelin bilgilerin aşağıdaki tabloya doldurularak Müdürlüğümüz Özel Büro birimine gönderilmesini ve yazımızın okul / kurumunuzdaki tüm erkek personele imza karşılığı duyurulmasını önemli rica ederim."
 
Resmi kurumlara gönderilen yazının ardından Milli Eğitim ve Edirne Emniyet Müdürlüğü’nden çok sayıda memurun mehter takımında yer almak için başvurduğu belirtildi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »