28 Mayıs 2018, Pazartesi

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü

18 Mart 2015 Çarşamba 16:52
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü
KARAMAN (AA) - Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Çalışkan, mesajında, Çanakkale Zaferi’nin tarihin akışını değiştiren, bağımsızlığı uğruna canını vermekten çekinmeyen Türk milletinin kahramanlık destanı olduğunu belirtti.
Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. yıl dönümünü kutlayan Çalışkan, şunları kaydetti:
"Çanakkale’de Milletimiz, zamanın en güçlü ordularına karşı inanç, vatan sevgisi, dayanışma, birlik ve beraberlik duyguları ile büyük bir mücadele sergilemiştir. Türk’ün yenilmezliğini, Mehmetçiğin azim ve iradesini tüm dünyaya göstermiş olması açısından da oldukça önemlidir. Bugün bizler; Çanakkale’de kahramanca savaşan, vatanımızı kanıyla ve canıyla müdafaa eden şehitlerimizi şükranla hatırlamalı, aziz vatanımızı korumalı, maddi ve manevi bütün değerlerimizi daha yükseğe taşımak için çok çalışmalıyız. Tarihe altın harflerle yazılan Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. yıl dönümünde milletimizin bu onurlu gününü kutluyor, kahraman şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyorum."
 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »