2 çocuğunu 2'nci kattan atıp alevlerden kurtardı

ADANA'da 4 çocuk annesi 30 yaşındaki Esma Akgöz, evinde çıkan yangında 3 yaşındaki oğlu Anıl ve 6 aylık kızı Elen'i alevlerin arasından çıkartıp, 2'nci kattan komşularının açtığı battaniyenin üzerine atarak kurtardı.

19 Kasım 2014 Çarşamba 18:39
2 çocuğunu 2'nci kattan atıp alevlerden kurtardı
Olay, merkez Seyhan İlçesi'nin Mithatpaşa Mahallesi'nde dün sabah meydana geldi. Esma Akgöz,  eşi 38 yaşındaki Alkan Akgöz'ü işe, 2 çocuğunu da okula gönderdikten sonra yeniden uyumak için yatak odasına gitti. Genç kadın, bir süre sonra oğlu Anıl'ı tuvalete götürmek için yatağından kalktığında evin alevler içinde kaldığını görünce, diğer çocuğu Elen'in uyuduğu odaya sığındı. Pencereyi açıp çığlık atan kadının yardım çağrılarına komşuları koştu. İtfaiye haber veren vatandaşlar 3 katlı binanın önüne battaniye açtı. Akgöz, alevlerin üzerlerine doğru yaklaştığını görünce önce Anıl'ı, ardından da Elen'i açılan battaniyenin üzerine attı. Kendisi de pencereden dışarı çıkıp, saçaklara basarak alevlerden korunmaya çalıştı. Esma Akgöz, yan binadan yardımına gelen komşuları tarafından kurtarıldı. Yangın, gelen itfaiye ekipleri tarafından söndürülürken dumandan etkilenen 2 kardeş götürüldüğü hastanede yapılan tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Yaşadığı şokun etkisinden uzun süre kurtulamayan Esma Akgöz, olayı gözyaşları arasında anlattı. Esma Akgöz, "Alevler yüzüme çarpınca ne yapacağımı şaşırdım. Hemen çocuklarımı kucaklaşıp yatak odasına, koştum. Pencereyi açmak aklıma geldi. Açınca alevler bize doğru yaklaşmaya başladı. Çocuklar kucağımda insanlardan yardım istedim. Komşularımız yetişti, battaniyeyi açtılar, hiç tereddüt etmeden çocukları aşağıya attım. Çocuklarıma bir şey olmadığı için çok mutluyum" dedi.

Elektrik kontağından çıktığı belirlenen yangında evi kullanılamaz hale gelen Alkan Akgöz ise, "Bir yuva kolay kurulmuyor. Eşim ve 2 yavrum ölümden dönmüş. Eşimin soğukkanlılığı üçünün de hayatta kalmasını sağladı. Evim yanmış, eşyalarım gitmiş olabilir ama sağ olmaları bana yeter" diye konuştu.

 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »