28 Mayıs 2018, Pazartesi

2. Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki bayrağı indirdiler

Lice'de yüzleri kapalı bir grup 2. Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki Türk Bayrağı'nı indirdi.

9 Haziran 2014 Pazartesi 7: 0
2. Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki bayrağı indirdiler
Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde yolu trafiğe kapatan grupla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada ölen Ramazan Baran'ın cenaze töreninden sonra olaylar çıktı.

Gösteriler Diyarbakır merkezde dün de devam etti. Yüzleri kapalı bir grup, Diyarbakır'da 2. Hava Kuvveti Komutanlığı'nın arka kapısının olduğu bölgedeki duvardan atlayarak kışla içinde direkteki Türk Bayrağı'nı indirdi.

Baran'ın cenaze töreninin ardından bir grup, kepenklerin kapalı olduğu merkez Bağlar İlçesi'nde Göçmenler Caddesi üzerinde barikatlar kurdu, yolu trafiğe kapattı. Grup, gelen polise molotof kokteyli, havai fişek ve taşlarla saldırdı. Polis, göstericilere gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale etti.

Göstericiler daha sonra 2. Hava Kuvveti Komutanlığı'nın arka kapısının olduğu bölgede duvardan atlayarak kışla içinde direkte asılı bulunan Türk Bayrağı'nı indirdi.

TSK'DAN İLK AÇIKLAMA GELDİ


Türk Silahlı Kuvvetleri de 'bayrak indirme' olayına ilişkin bir açıklama yaptı. Hürriyet gazetesinin haberine göre, yüzleri kapalı bir grup, Diyarbakır'da 2. Hava Kuvveti Komutanlığı'nın arka kapısının olduğu bölgedeki duvardan atlayarak kışla içinde direkteki Türk bayrağını indirdi.Hürriyet'in haberinde yer alan ve askeri kaynakların yaptığı belirtilen açıklamaya göre, bayrağı indiren çocuk olduğu için asker hassasiyet gösterdi. Yapılan açıklamada iki el de uyarı ateşi açıldığı belirtildi.

Hürriyet
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »