20 ilde 'yasadışı dinleme' operasyonu

Yasadışı dinleme iddialarıyla ilgili olarak yaklaşık 20 ilde eş zamanlı başlatılan Ankara merkezli operasyonda, 54 kişi hakkında gözaltı kararı bulunuyor.

25 Şubat 2015 Çarşamba 15:44
20 ilde 'yasadışı dinleme' operasyonu
Hükümetin "paralel yapı" olarak adlandırdığı Gülen Cemaati'nin emniyet ayağına yönelik yeni bir operasyon başlatıldı. 
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca 'usulsüz dinlemelere' yönelik Ankara merkezli yaklaşık 20 ilde eş zamanlı başlatılan operasyonda, 54 kişi hakkında gözaltı kararı bulunuyor.
İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince sabah saatlerinde gözaltına alınan bazı şüpheliler, Devlet Demiryolları Hastanesi'nde sağlık kontrolünde geçirildi.
Şüpheliler, buradaki işlemlerinin ardından Ankara Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

FUAT AVNİ YİNE BİLDİ!
Daha önceki birçok operasyonu saatler öncesinden haber veren Fuat Avni, yine bu operasyonu da doğru tahmin etti.

Fuat Avni dün gece “Önemli operasyonlara imza atmış emniyetçiler, yeni bir algı çalışması kapsamında gözaltına alınacak.Dosyada adı geçen polisler Hizbullah’ın ölüm hücrelerinin çökertilmesinde görev almış. Aynı zamanda Ankara’da eyleme hazırlanan PKK, DHKP-C gibi pek çok terör örgütünün eylemlerini engellemiş kişiler.Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi’ni yöneten O.Ö.’nün suçlarını ortaya çıkardılar ve onun hedefi oldular.  Teröristlerle iş tutan biatçılar, teröristlerle mücadele eden polislere operasyon yapıyor. Gündem değiştirmekle kalınmıyor. Devletin güvenlik hafızası da sıfırlanmış oluyor.  Devletin hafızasını sıfırlamaya çalışsanız da nafile. İhanetlerinizin hiç biri silinmeyecek.” diye yazdı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »