23 Temmuz 2018, Pazartesi

2022 Dünya Kupası Katar'da

FIFA Başkanı Blatter, 2022 Dünya Kupası hakkında son açıklamayı yaptı.

10 Kasım 2013 Pazar 7: 0
2022 Dünya Kupası Katar'da
Katar'ın başkenti Doha'da bulunan Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) Başkanı Joseph Sepp Blatter, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani ile bir araya geldi. Görüşme sonrası basın toplantısı düzenleyen Blatter, ''2022 Dünya Kupası kesin olarak Katar'da düzenlenecek. Bu kararın geri dönüşü yok'' dedi.

Katar'ın Dünya Kupası'nı komşu ülkelerle paylaşabileceğine yönelik önceki açıklamalarını da netleştiren Blatter, ''Kararımız Dünya Kupası'nın tek bir ülkede yapılması, bu ülke de Katar'' diye konuştu.

Aşırı Sıcaklar Nedeniyle Tarihte Bir Değişiklik Olabilir


Blatter, aşırı sıcaklar nedeniyle organizasyonun tarihinde bir değişiklik olabileceğini ancak Kış Olimpiyat Oyunları ile çakışma ihtimaline karşın ocak ya da şubat ayında oynanması gibi bir durumun söz konusu olamayacağını ifade etti.

Blatter ayrıca, bir süredir işçi hakları konusunda eleştirilere maruz kalan Katar'da, konuyla ilgili üst düzey yetkililerle görüşmelerde bulunacağını dile getirdi.

FIFA Başkanı Joseph Sepp Blatter, daha önce Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) yaptığı açıklamada, 2022 Dünya Kupası'nın Katar'ın yanı sıra birden fazla Ortadoğu ülkesinin ev sahipliğinde gerçekleşebileceğini kaydetmişti.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »