28 Şubat'ta işten atılanlara devlet memurluğuna dönüş müjdesi

28 Şubat döneminde çalıştığı kamu kurumlarından çıkarılanların devlet memurluğuna yeniden dönebilmelerinin yolu açıldı. 28 Şubat mağdurları için atama sayısı sınırlaması uygulanmayacağı bildirildi.

29 Haziran 2013 Cumartesi 16:38
28 Şubat'ta işten atılanlara devlet memurluğuna dönüş müjdesi
Hükümet 28 Şubat mağdurlarını sevindirecek çok önemli bir değişikliğe imza attı. Meclis'in tatile girmesinden önce gündeme getirilen Torba Kanun Tasarısı, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edilirken, tasarıdan 28 Şubat döneminde devlet memurluğundan atılanlara da müjde geldi.

Buna göre 28 Şubat mağduru memurlar kamu kurumlarına geri dönebilecek. Akşam'dan alınan bilgiye göre, boş kadro ya da pozisyon aranmadan tüm 28 Şubat mağdurları yeniden devlete atanacak. 

28 Şubat sürecinde disiplin cezası nedeniyle memuriyetten çıkarılanların yeniden göreve alınmasında atama sayısı sınırlaması uygulanmayacak. Vekil imam, vekil müezzin-kayyım ve vekil Kuran kursu öğretmeni olarak görev yapanlara ve 4 Mayıs 2005 ila 30 Haziran 2013 arasında en az 3 ay görevlerde bulunanlar, memur olarak atanacak. Hazine arazisi üzerindeki cami, mescit ve Kuran kurslarının etrafındaki yapılar Diyanet İşleri’nce pazarlık usulüyle işlettirilebilecek.
 

96 BİN 500 KİŞİYE KADRO


Belediyelerde çalışan 23 bin 248 sözleşmeli ile diğer kurumlarda sözleşmeli (657/ 4b) olarak çalışan 72 bin 485 ve Sağlık Bakanlığı‘ndaki 772 kişi devlet memuru oluyor. Maliye’nin verdiği bilgilere göre bütçeye bu konuda herhangi mali bir yük gelmesi beklenmiyor. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »