21 Haziran 2018, Perşembe

29 Ekim resepsiyonu davetiyesinde dikkat çeken ayrıntı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın ev sahipliğinde ilk kez yapılacak olan 29 Ekim resepsiyonunda bir ilk daha yaşanacak.

16 Ekim 2014 Perşembe 2:28
29 Ekim resepsiyonu davetiyesinde dikkat çeken ayrıntı
Atatürk Orman Çiftliği arazisinde Başbakanlık binası olarak inşa edilen, ancak Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı seçilmesinden sonra Cumhurbaşkanlığı olarak kullanılacağı açıklanan yeni Cumhurbaşkanlığı yerleşkesi, 29 Ekim resepsiyonuna ev sahipliği yapacak. Erdoğan çiftinin isminin yazdığı davetiyelerde adres olarak, "Cumhurbaşkanlığı (Beştepe)" ifadesi yer aldı. Erdoğan'ın da bu tarihe kadar hizmet binası olarak kullanılan Çankaya Köşkü'nden yeni Cumhurbaşkanlığı'na taşınması bekleniyor.

Erdoğan çifti 29 Ekim törenlerine yönelik davetiyeleri göndermeye başladı. Milletvekilllerine gönderilen davetiyede 29 Ekim'deki kabul töreninin adresinin değiştiği ortaya çıktı.

Çankaya Köşkü'nde yapılmayacak

Her sene Çankaya Köşkü'nde yapılan resepsiyon ve kabul töreni bu defa Atatürk Orman Çiftliği'nde yapılan yeni Cumhurbaşkanlığı'nda gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanlığı Forsu da takılan yeni Cumhurbaşkanlığı'na Erdoğan'ın da 29 Ekim öncesi taşınması ve hizmet binası olarak kullanmaya başlaması bekleniyor. Milletvekillerine gönderilen davetiye de Cumhurbaşkanlığı adresi olarak Beştepe gösterildi. Atatürk Orman Çiftliği yerine adres satırında, "Beştepe" ifadesinin yer alması da dikkati çekti.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »