26 Mayıs 2018, Cumartesi

'3 büyükler' Soma'yı unutmadı

Soma'da kömür ocağında çıkan yangında hayatını kaybeden maden emekçileri için Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüpleri resmi internet sayfalarından başsağlığı dilediler

14 Mayıs 2014 Çarşamba 16:24
'3 büyükler' Soma'yı unutmadı
Soma'da kömür ocağında çıkan yangında hayatını kaybeden maden emekçileri için Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüpleri resmi internet sayfalarından başsağlığı dilediler.

Galatasaray ve Beşiktaş kulüpleri yayınladıkları ortak bildiride şu ifadeler yer aldı;

"Sevgili sporseverler', bütün Türkiye'yi yasa boğan elim maden kazasiyla ilgili duyuru yapmak istiyoruz.

Soma'daki maden kazasında yüzlerce işçimiz mahsur kaldı. Yetkililer mahsur kalan işçi sayısının 400 civarında olabileceğini açıkladılar. İşçilerimizi sağ olarak kurtarabilmek için herkes seferber olmuş durumda..

Biz de bütün Türkiye gibi rekabeti bir yana bırakıp Beşiktaşlılar ve Galatasaraylılar olarak omuz omuza vererek onların sağ salim kurtulmaları için dua ediyoruz.

Dualarımız Soma'daki işçi kardeşlerimizle.."


Fenerbahçe de, "Milletimizin başı sağolsun" başlıklı metinde;

"Manisa’nın Soma İlçesi’ndeki kömür madeninde trafo patlaması nedeniyle çıkan yangın sonrasında bazı madencilerimizin hayatını kaybettiğini ve bazılarının ise mahsur kaldığı haberini üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız.

Şehit olan madencilerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dilerken, mahsur durumda bulunan madencilerimizin ise bir an önce sağ salim kurtulmasını temenni ederiz."
ifadelerini kullandı
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »