3. havalimanına ilk iniş gerçekleşti! Erdoğan'dan ilk açıklamalar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı taşıyan "TC-ANK" adlı uçak, dünyanın sıfırdan yapılan en büyük havalimanı projesi İstanbul Yeni Havalimanı'na ilk inişi yaptı. Uçakta açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'yla birlikte resmi açılışı yapacağız. Emeği geçenlerin hepsini tebrik ediyorum, kutluyorum. Muhteşem bir havalimanını inşa etmenin mutluluğu içerisindeyiz" dedi.

21 Haziran 2018 Perşembe 21: 0
3. havalimanına ilk iniş gerçekleşti! Erdoğan'dan ilk açıklamalar...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı taşıyan "TC-ANK"  adlı uçak, İstanbul Yeni Havalimanı'na ilk inişi gerçekleştirmek üzere  Gaziantep'ten hareket etmişti. Dakikalar önce İstanbul Yeni Havalimanı'na inişi gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kokpitten yaptığı ilk açıklamada, "Muhteşem bir  havalimanını inşa etmenin mutluluğu içerisindeyiz. Ben milletimiz için, ülkemiz için, tüm  insanlık için havalimanımızın hayırlı olmasını Allah'tan diliyorum." dedi.

"DÜNYANIN SIFIRDAN YAPILAN EN BÜYÜK HAVALİMANI" PROJESİ

Uçak, 3 bin 750 metre uzunluğunda, 60 metre genişliğindeki birinci  piste inecek. Tarihi iniş için Atatürk Havalimanı'nda faaliyet gösteren yer  hizmetleri ekibinin bir kısmı, İstanbul Yeni Havalimanı'na aktarıldı.

Yüzde 90'ı tamamlanan İstanbul Yeni Havalimanı, dünyanın sıfırdan  yapılan en büyük havalimanı projesi olma özelliğiyle dikkati çekiyor.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »