21 Haziran 2018, Perşembe

3. Köprü ile ilgili flaş teklif!

Başbakan Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Bahçeli ile bir araya geldi.Zirve 3 saat sürdü.CHP liderinin görüşmede Boğaziçi Köprüsü'nün adının 15 Temmuz Şehitler Köprüsü olarak değiştirilmesini hatırlatıp Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün adının da Atatürk Köprüsü olarak değiştirilmesini önerdiği öğrenildi.

22 Ağustos 2016 Pazartesi 18:12
3. Köprü ile ilgili flaş teklif!
Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal  Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir araya geldi.   Başbakanlık Resmi Konutu'nda basına kapalı gerçekleşen görüşme, saat  10.00'da başladı.Yenikapı'daki birlik ve beraberlik ruhunun devam ettirilmesinin  amaçlandığı görüşmede, FETÖ'nün darbe girişimi, terörle mücadele, anayasa paketi  ile Gaziantep saldırısının ele alındığı öğrenildi.  

3 SAAT SÜRDÜ VE...
Başbakanlık Resmi Konutu'nda basına kapalı gerçekleşen görüşme 3 saat sürdü.Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal  Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin görüşmesinde, Türkiye'nin  terörle mücadele süreci ile Irak ve Suriye'deki gelişmelerin ele alındığı  öğrenildi.  Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Başbakanlık Resmi  Konutu'nda bir araya gelen Başbakan Yıldırım, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'nin 3 saat  süren görüşmesinde, terörle mücadele süreci değerlendirildi. Yıldırım'ın, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile yapılan mücadelenin  seyri ve atılan adımlar hakkında liderlere bilgi verdiği görüşmede, HDP'nin  adının terör örgütüyle beraber anılmaması için PKK terör örgütüne karşı net tavır  alması gerektiğine vurgu yapıldı. "Mini anayasa paketi"nin de ele alındığı görüşmede, ayrıca Irak ve  Suriye'deki gelişmelerin değerlendirildiği öğrenildi.

KILIÇDAROĞLU, 3. KÖPRÜ'NÜN ADININ DEĞİŞTİRİLMESİNİ İSTEDİ
Habertürk TV Mubabiri Ömer Topsakal, görüşmede Kılıçdaroğlu'nun dile getirdiği önerileri haberleştirdi. Gaziantep saldırısına dikkat çeken CHP lideri, istihbarat zaafiyeti eleştirisinde bulundu. Gaziantep'teki IŞİD yapılanması ile ilgili iddianameye konu olmuş bilgilerin araştırılmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, FETÖ soruşturmaları ile ilgili uyarılarını da dile getirdi. İnsan haklarına dikkat edilmesi gerektiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, FETÖ ile mücadele ederken başka cemaatlerin öne çıkmaması gerektiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, FETÖ'cü hakimlerin davalarına yeniden bakılmasını istedi.
Boğaziçi Köprüsü'nün adının 15 Temmuz Şehitler Köprüsü olarak değiştirilmesini hatırlatan Kılıçdaroğlu, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün adının da Atatürk Köprüsü olarak değiştirilmesini önerdi. CHP lideri önerisini, "2. köprünün adı İstanbul'u fetheden padişahın ismini taşıyor, 3. köprü de İstanbul'u kurtaran Atatürk'ün adını taşımalı" sözleriyle gerekçelendirdi.
 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »