3 polis için tutuklama kararı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde çalışma ofisine "böcek" tabir edilen dinleme cihazı konulmasıyla ilgili davada Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesi, sanıklar Sedat Zavar, Serhat Demir, İlker Usta hakkında "kaçak" olmaları nedeniyle "tutuklama" kararı verdi.

5 Şubat 2015 Perşembe 2:25
3 polis için  tutuklama kararı!
Mahkeme, ara kararında, sanıklardan Serhat Demir, Sedat Zavar ve İlker  Usta hakkında Emniyet Genel Müdürlüğünün (EGM) yolladığı belgeye dayanarak, yurt  dışında bulundukları, soruşturmanın sonuçsuz kalmasını sağlamak amacıyla  saklanmaya çalıştıklarını değerlendirerek "kaçak" olmaları nedeniyle "tutuklama"  kararı aldı. 
 
Tutuklama kararının yerine getirilmesi için ilgili birimlere karar  örneği gönderilmesini kararlaştıran mahkeme, sanıklar Ali Özdoğan ile Enes Çiğçi  hakkındaki yakalama kararının devamı ve akıbetinin EGM'ye sorulmasını talep etti. 
 
Mahkeme, sanık Enes Çiğçi'nin Danimarka'dan EGM adına aldığı iddia  edilen Loke 3 marka dinleme cihazlarının alımına ilişkin tüm bilgi ve belgelerin,  fatura örnekleri, kullanma ve ödeme şeklinin EGM'den istenmesine karar verdi. 
 
Ankara'da bulunan tüm teknik üniversitelerin rektörlüklerine yazılacak  müzekkere ile poliüretan köpük malzemelerinin kürlenmesi ve ömrü konusunda uzman  kişilerin isimlerini talep edecek mahkeme, 3 kişilik uzman bir heyetin huzura  çağrılarak suça konu poliüretan köpüğün yaşı konusunda görüşlerinin alınmasını  karara bağladı. 
 
Mahkeme ayrıca bazı tanıkların dinlenilmesi ve eksikliklerin  giderilmesine karar vererek duruşmayı erteledi. 
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »