4 eski bakan hakkındaki fezleke savcılığa geri gönderildi

AK Partili eski bakanlar Muammer Güler, Zafer Çağlayan, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar ile ilgili soruşturma süreci Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonraya kaldı.

15 Temmuz 2014 Salı 16:21
4 eski bakan hakkındaki fezleke savcılığa geri gönderildi
CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, 4 eski bakan ile ilgili fezlekelerin Meclis Soruşturma Komisyonu Başkanı Hakkı Köylü tarafından Cumhuriyet Savcılığına geri gönderilmesini eleştirdi.

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Meclis Soruşturma Komisyonu Başkanı Hakkı Köylü'nün 4 eski bakan ile ilgili fezlekelerin yer aldığı klasörleri dizi pusulasına bağlanarak iletilmesi için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilmesinin tepki gösterdi.

Hamzaçebi, "Hakkı Köylü de artık bu sıfırlama operasyonunda görev almıştır. Dosyaları sıfırlama konusunda görev almıştır. Saygın hukukçu kimliğini ayaklar altına almaya bizzat kendisi karar vermiştir" dedi.

Hamzaçebi, sözlerini şöyle sürdürdü: "İster Hakkı Köylü olsun, isterse oraya Hakkı şehirli diye birisini getirsinler, hiç kimse bu fezlekeleri gizleyemez. Komisyon Başkanının bu tutumu şunu açıkça ortaya koymuştur. dosyada suç vardır. Cumhurbaşkanlığı seçiminden önce bu dosyaların komisyon üyelerinin bilgisine girmesi, bu suçun komisyon üyeleri tarafından delilleri ile birlikte öğrenilmesi demektir. Bundan korkuyorlar. Korkmayanlar o dosyaları açarlardı" diye konuştu.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »