25 Haziran 2018, Pazartesi

4 Sünni Camisinde patlama

Irak'ın başkenti Bağdat'ın 100km güneyinde yer alan Babil iline bağlı 4 ayrı yerde, gece yarısından sonra Sünnilere ait 4 camide patlama meydana geldi.

4 Ocak 2016 Pazartesi 19:55
4 Sünni Camisinde patlama
Babil polis müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre ilk saldırı Babil kent merkezi Hille'nin kuzeyinde yer alan Sincar köyündeki El Fetih Camii'ni hedef aldı, teröristler tarafından cami içine yerleştirilen bombalar uzaktan patlatıldı. İkinci ve üçüncü patlama aynı yöntemle Babil'e bağlı Elİskenderiye kasabasında gerçekleşti. 4. patlama ise Hille'nin merkezindeki El Bekirli semtindeki Ammar Bin Yasir Camii hedef alındı. Patlamanın meydana geldiği camiler enkaz yığını haline geldi. Patlamalarda can kaybı yaşanmadı.

IRAK BAŞBAKANI’NDAN TALİMAT GELDİ

Irak Başbakanı ve Genelkurmay Başkanı Haydar El İbadi Babil Operasyon Komutanlığına verdiği talimatında Babil'de Ehli Sünne Ve El Cemae camilerine yönelik saldırı düzenleyenlerin tutuklanması için harekete geçilmesini istedi. Başbakanlık sitesinde İbadi adına yayımlanan sert bildiride, "Ulusal birliğimizi hedef alan ve memlekete fitne yaymak isteyen DAEŞ ve benzerleri olan maganda ve canilerin tutuklanmaları için Babil Operasyonlar komutanlığına gereken talimatı verdik" dedi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »