4 yıl sonra muhteşem kavuşma!

Suriye’nin başkenti Şam’da bulunan Yermuk Filistin mülteci kampında yaşayan 10 yaşındaki Sündüs, Türk yardım kuruluşunun yoğun çabalarıyla 4 yıl ayrı kaldığı ailesine kavuştu.

28 Mart 2015 Cumartesi 4: 9
4 yıl sonra muhteşem kavuşma!
Suriye’deki iç savaşın yoğunlaşmasıyla birlikte Sevdani ailesinin fertleri dağıldı. Yermuk Filistinmülteci kampında 4 yıldır dedesi ile yaşayan 10 yaşındaki Sündüs’ün annesi Halide Es-Sevdani, önce Ürdün’e oradan da Türkiye’ye geldi. Kızını yanına almak için uğraşan annenin iki girişimi de sonuçsuz kaldı.

Es-Sevdani, daha sonra Türk yardım kuruluşu Sadakataşı Derneği ile irtibata geçti. Es-Sevdani’ye yardım eden kuruluş, aileyi bir araya getirmek üzere Lübnan’a gitti. Türk ve Lübnan makamları ile yaptıkları yoğun görüşmeler neticesinde Sündüs Ali Sevdani önce Şam’danBeyrut’a, Filistinliler tarafından getirildi. Ardından Sündüs’ün resmi işlemleri yapılarak Türkiye’ye girişi için gerekli vize alındı.

4 yıldır annesini görmeyen kız bu Sabah saat 05.00 sıralarında Beyrut’tan İstanbul AtatürkHavalimanı’nda geldi. Annesi ve kardeşine kavuşan kız, duygu dolu anlar yaşadı. Sündüs’e havalimanında bulunan başka bir çocukta oyuncak hediye etti.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »