5 yıldır yıkanmayan adam kurtarıldı

Almanya'da 65 yaşında yatalak hasta olan bir adam itfaiye ve ambulans işbirliği ile kurtarıldı. 160 kilo ağırlığındaki adam 5 yıldır hiç yıkanmadığı ve evinden çıkamadığı için görevliler adamı gaz maskeleriyle evden çıkardı.

5 Kasım 2014 Çarşamba 3:33
5 yıldır yıkanmayan adam kurtarıldı
Almanya'da Stuttgart yakınlarında bir apartman dairesinde yaşayan, 65 yaşındaki yatalak adam, ritmik bir şekilde duvara vurunca komşuları acil bir durum olduğunu düşünerek yetkililere haber verdi.

Söz konusu hasta 5 yıldır yıkanmadığı için biyolojik tehlikelere korunaklı kıyafetlerle gelen görevliler, olaydan habersiz olan komşuların korkmasına neden oldu. Kimyasal bir saldırı olduğundan şüphelenen komşular meraklı gözlerle kurtarma operasyonunu izledi.

Evin içerisinde biriken yemek çöpleri kapının açılmasına engel olunca, itfaiye görevlileri ön kapıyı kırarak içeri girmek zorunda kaldı. Kilo sorunu nedeniyle kapıdan geçirilemeyen adam, vinç yardımıyla aşağıya indirilerek ambulansa bindirildi.

Kurtarma operasyonu sonrasında tüm ekipman görevliler tarafından dezenfekte edildi.

Operasyonu anlatan görevli, kapıyı kırarak içeride girdiklerinde karşılaştıkları manzaranının ve kokunun 'korkunç' olduğunu ifade etti.

Kurtarılan adamın komşusu, Alman basınına yaptığı açıklamada daha önce evin içindeki durumu bilmediklerini, itfaiyeciler tarafından kapının açılmasıyla birlikte kötü koku dalgasının çevreyi sardığını söyledi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »