21 Haziran 2018, Perşembe

573 terörist etkisiz hale getirildi!

GENELKURMAY Başkanlığı, Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde devam eden operasyonda 6 ve Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde 1 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

25 Ocak 2016 Pazartesi 21:59
573 terörist etkisiz hale getirildi!
Genelkurmay tarafından yapılan açıklamada Şırnak ve Diyarbakır'da yürütülen operasyonlarda toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısının Cizre'de 452 ve Sur'da 121 olduğu ifade edildi. Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesindeki 'Önemli Yurtiçi Olaylar' bölümünde yer alan 24 Ocak gününe ait bilgiler, şöyle:

* Şırnak / Cizre’de devam eden operasyonda; altı bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 452’dir.), 16 adet el yapımı patlayıcı imha edilmiş, bir adet tabanca, dokuz adet av tüfeği ve 155 adet fişeği, 13 adet Kaleşnikof fişeği, iki adet telsiz ele geçirilmiştir.

* Diyarbakır / Sur’da devam eden operasyonda; bir bölücü terör örgüt mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 121’dir.), bir adet av tüfeği ve bir adet tabanca ele geçirilmiştir.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »