28 Mayıs 2018, Pazartesi

6 bin 500 yolcu otellere yerleştirdi

İstanbul’da etkili olan kar yağışı hava trafiğini olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor.

19 Şubat 2015 Perşembe 2: 7
6 bin 500 yolcu otellere yerleştirdi
THY, uzun menzilli ve Avrupa'nın uzak noktaları hariç tüm iç ve dış hat seferlerini iptal ettiğini bildirdi. Türk Hava Yolları’nın olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal ettiği sefer sayısı her geçen dakika artarken Atatürk Havalimanı'nda iniş kalkışların yapılamaması nedeniyle yolcuların check-in işlemleri durduruldu. İptal olan seferlerini internet sitesinden duyuran Türk Hava Yolları uçuş iptalleri ile ilgili yeni bir duyuru yayınladı.

Türk Hava Yolları internet sitesinden ndaki tüm seferleyolcularına yaptığı duyuruyla uzun menzilli ve Avrupa yatısı dışındaki tüm iç ve dış hat seferlerini iptal ettiğini bildirdi. Açıklamada, "Değerli yolcularımız, 18 Şubat 2015 tarihinde İstanbul’u etkisi altına alan yoğun kar yağışı nedeniyle uzun menzili, Avrupa yatısı olan seferlerimiz dışırimiz iptal edilmiştir” ifadelerine yer verildi.

THY YOLCULARI MAĞDUR ETMEDİ

Gün boyu yaşanan iptaller sonrası, limanda uzun süre beklemek zorunda kalan yolcular biletlerini iptal ettirmek ve otele yerleşebilmek için metrelerce kuyruk oluşturdu. Uzun süre kuyrukta bekleyen yolculara THY tarafında 20 bin kişilik kumanya dağıtıldı. Ayrıca THY şu ana kadar 6 bin 500 yolcusunu anlaşmalı olduğu çeşitli otellerde konaklatıyor.Atatürk Havalimanı'nda hava trafiği arap saçına döndü!ESENBOĞA HAVALİMANINDA MAHŞERİ KALABALIK

İstanbul Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen'e inemeyip, Ankara Esenboğa Havalimanı'na yönlendirilen uçakların yolcuları da alanda büyük bir yoğunluk yarattı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »