6 bin polis memuru adayı alınacak

Emniyet Genel Müdürlüğünde (EGM) istihdam edilmek üzere Polis Meslek Eğitim Merkezlerine (POMEM) eğitim için 4 bin 900'ü erkek, bin 100'ü kadın 6 bin polis memuru adayı alınacak.

8 Kasım 2015 Pazar 14:54
6 bin polis memuru adayı alınacak
Emniyet Genel Müdürlüğünün internet sitesinde yer alan açıklamaya  göre, polis memuru olmak isteyen adaylar, 10-20 Kasım'da Polis Akademisi  Başkanlığının "www.pa.edu.tr" adresinden online başvuru yapabilecek. 
 
Başvuruda bulunacak adayların, 31 Aralık 2015 itibarıyla 30 yaşından  gün almamış olmaları, 2014 ve 2015'te gerçekleştirilen KPSS Lisans P3 taban  puanlarının en az 65 olması, emniyet teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü  eş veya çocuklarının da en az 52 taban puana sahip olması gerekiyor. 
 
Öğrencilerin yemek, barınma ve sağlık giderleri, eğitim süresince  Emniyet Genel Müdürlüğünce karşılanacak, eğitimde başarılı adaylar polis memuru  olarak göreve başlayacak. 
 
 Sınava giriş koşulları, sınav takvimi ve diğer hususlar,  "www.pa.edu.tr" internet adresinden ilan edilecek. 
 
ÖZEL HAREKAT SINAVI SONUÇLARI AÇIKLANDI
  
Öte yandan, Polis Akademisi Başkanlığınca, üniversite mezunu adaylar  arasından 5 bin özel harekat branşlı polis memuru adayı alımı için yapılan  sınavın sonuçları açıklandı. 
 
Sınavlarda başarı sıralaması, adayların aldığı en yüksek puandan aşağı  doğru yapıldı. POMEM'de eğitime alınacak adayların sayısına göre, asil ve ilgili  mevzuat uyarınca kadronun yüzde 30'u kadar yedek adaylar belirlendi. Adaylar, sınav sonuçlarını Emniyet Genel Müdürlüğünün  "http://www.egm.gov.tr" ve Polis Akademisi Başkanlığının "http://www.pa.edu.tr"?  internet sitelerinden, TC kimlik numaraları ve doğum tarihlerini girerek  öğrenebilecek. 
 
Asil adaylar, en geç 6 Aralık 18.00'e kadar planlandıkları POMEM'de  hazır bulunacak. 
 
Asil listede yer alan adaylardan POMEM'e geçici kayıt sırasında eksik  belge getiren, intibak eğitimi için bildirilen günün mesai bitimine kadar  başvuruda bulunmayan, intibak eğitimi sırasında kendi isteğiyle eğitim  merkezinden ayrılan veya ilgili mevzuat gereği POMEM öğrencisi olamayacakları  sağlık kurulu raporuyla tespit edilenler yerine, puan sırasına göre yedek adaylar  çağrılacak. 
 
Açıklamada, sınava 17 bin 756 kişinin girdiği kaydedildi. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »