26 Mayıs 2018, Cumartesi

8. Ulusal Bilecik Tiyatro Festivali

Bilecik Belediyesi tarafından bu yıl 8'incisi düzenlenen Bilecik Tiyatro Festivali'nde çocuklara yönelik "sokak kedileri'' adlı oyun sahnelendi.

12 Kasım 2013 Salı 2: 0
8. Ulusal Bilecik Tiyatro Festivali
 Bilecik Belediyesi tarafından bu yıl 8'incisi düzenlenen Bilecik Tiyatro Festivali'nde çocuklara yönelik "sokak kedileri'' adlı oyun sahnelendi.

Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'ndeki oyun öncesi yaptığı konuşmada, çocukları geleceğin teminatı olarak gördüklerini ve çalışmalarında çocukları en ön planda tuttuklarını dile getirdi.

Geleceğin teminatı çocukları çok sevdiklerini ve öğretmenlerin en güzel şekilde yetiştirmeye çalıştıklarını ifade eden Yağcı, şöyle konuştu:

"Belediye olarak bizler yeni hizmete sunduğumuz Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde çocukları ağırlayarak, tiyatro gösterisi hediye etmek istedik. Sizleri görünce umutlarımız yeşeriyor, geleceğimiz aydınlanıyor ve sizlere baktıkça bugünün yöneticileri olarak sorumluluğumuzun ne kadar büyük ne kadar ağır olduğunu daha fazla anlıyoruz. Sizlere güzel bir dünya güzel bir Türkiye ve güzel bir Bilecik bırakmak için daha fazla ama daha fazla çalışmamız gerektiğine inanıyoruz. Bakın yapmış olduğumuz bu şeyh Edebali kültür ve kongre merkezi inşallah bugün olduğu gibi bundan sonrada sizin gelişim süreci içerisinde birçok organizasyonlarda sizlere ev sahipliği yapacak. Öte yandan çocuk parklarımıza her gün bir yenilerini ekliyoruz. Okullarımızda yine çocuklarımız için güzel çalışmalar yapıyoruz. Bütün bunları sizleri sevdiğimiz için ve sizlerin yarınlara daha emin adımlarla ulaşmanız için yapıyoruz."

Tiyatro sonunda çocuklara sosyal sorumluluk projesi kapsamında "Minik kalpler" adlı dağıtıldı. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »