80 günde parasız dünya turu

Fransa'da yaşayan fotoğraf sanatçısı Muammer Yılmaz, dünyada hala iyi insanlar olduğunu göstermek için yanına para almadan dünya turuna çıkacak.

28 Haziran 2014 Cumartesi 19: 8
80 günde parasız dünya turu
Fransa'nın Strasbourg kentinde yaşayan Muammer Yılmaz, eylül ayında, yanına para almandan Jules Verne'nin "80 günde devri alem" romanından esinlenerek 80 günde kısa bir dünya turu yapacak.

Tura Paris'ten başlayacak Yılmaz, 80 günde 20'den fazla ülke gezerek dünya turu yapmayı hedefliyor. Yılmaz, Alman bir arkadaşıyla çıkacağı tur için açıklamalarda bulundu.

Muammer Yılmaz şöyle knuştu:

"Tura cebimizde 5 kuruş olmadan çıkıyoruz. Yanlış anlaşılmasın paramız olmadığından değil, sadece dünyada hala iyi insanların olduğunu göstermek istiyoruz. En azından buna inanıyoruz. Karnımızı doyurmak, konaklamak ve başka bir ülkeye geçmek için iyi insanlara ihtiyacımız olacak. Bir ülkeden başka bir ülkeye gitmek için insanların bize iyilik yapması gerekiyor. Dolayısıyla seyahat boyunca iyiliğin peşinden koşacağız. Turun amacı da bu." 

Rotayı henüz belirlemediklerini söyleyen Yılmaz, en çok Doğu Asya ülkelerini merak ettiğini, Pakistan, İran ve Afganistan güzergahının kendisini çok heyecanlandırdığını belirtti. Yılmaz, tura çıkarken yanına para almayacağını ancak fırsat bulursa belki kısa süreli çalışarak para kazanabileceğini dile getirdi. Zor bir yolculuğun kendilerini beklediğini altını çizen Yılmaz, "Turun tamamlanması için paraya değil sadece iyi insanlara ihtiyacımız var. Bizi ne gibi zorlukların beklediğini az çok tahmin edebiliyoruz. Ama bunların hepsini göze aldık, çünkü iyiliğin gücüne inanıyoruz"

Yılmaz, başta Fransa, Türkiye, İran, Afganistan, Pakistan, İran, ABD ve Hindistan olmak üzere 80 günde birçok ülkeyi gezerek dünya turu yapacaklarını ancak asıl rotaya tur sırasında karar vereceklerini belirtti.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »