88 yıllık dev tüm mağazalarını kapatıyor!

İngiltere’nin 88 yıllık en büyük perakende şirketlerinden British Home Stores, tüm mağazalarını kapatıyor. Kapatma kararıyla 11 bin kişinin işlerine son verilmesi planlanıyor.

2 Haziran 2016 Perşembe 21:55
88 yıllık dev tüm mağazalarını kapatıyor!
Mali sorunları nedeniyle kayyuma devredilen İngiltere’nin önde gelen giyim ve ev tekstili zinciri British Home Stores (BHS) bütün mağazalarını kapatma kararı aldı.

İngiliz perakende giyim firması Austin Reed’in bu ayın sonuna kadar 120 mağazasını kapatma kararı almasının ardından ünlü giyim ve ev tekstili zinciri BHS de 163 mağazasını kapatma kararı aldığını duyurdu.

Kapatma kararının nisan ayında mali sorunları nedeniyle kayyuma devredilen BHS’ye alıcı bulunamaması nedeniyle verildiği belirtildi.

Konuya ilişkin BHS yönetiminden yapılan yazılı açıklamada, “Yönetimin dikkate değer çabalarına rağmen satış konusunda bir alıcı bulunamadı. Birkaç teklif aldıysak da bunlar faaliyetlerin devam ettirilmesi için yeterli sermayeyi temin etmedi” ifadeleri kullanıldı.

Kapatma kararıyla mağazalarda çalışan 8 bin kişi ve bu mağazalara üretim yapan 3 bin kişi olmak üzere toplamda 11 bin kişinin işlerine son verilmesi planlanıyor.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »