96 bin 505 sözleşmeli personel artık kadrolu memur

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sözleşmeli personellere verdiği kadro müjdesinin ardından Meclis'e gelen düzenleme kabul edildi. Buna göre, 4/B statüsünde 72 bin 485, mahalli idarelerde 23 bin 248, Sağlık Bakanlığı'nda 772 olmak üzere toplam 96 bin 505 sözleşmeli personel artık kadrolu...

28 Haziran 2013 Cuma 17: 9
96 bin 505 sözleşmeli personel artık kadrolu memur
Salı günü düzenlenen Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Grup Toplantısı'nda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği sözleşmeli personele kadro müjdesi onaylandı. Meclis'ten geçen düzenleme kapsamında 657 sayılı kanunun 4B maddesine göre çalışan sözleşmeli personel, 5393 sayılı belediye kanunun 49. maddesine göre çalışan sözleşmeli personel ve 4924 sayılı Kanun Hükümlerine göre çalışan sözleşmeli sağlık personelleri devlet memuru kadrosuna alınıyor.

Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülen Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Karanamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ne ihdas edilen maddeyle, kamu kurum ve kuruluşlarının merkez ve taşra teşkilatı ile bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlarda, ayın ve haftanın bazı günleri ya da günün belirli saatleri gibi kısmi zamanlı çalışanlar ile yükseköğretim kurumlarının Araştırma-Geliştirme projelerinde proje süreleriyle sınırlı olarak çalışanlar hariç olmak üzere, 25 Haziran 2013 tarihi itibarıyla; 657 sayılı Kanun'un 4. maddesinin B fıkrası ve 4924 sayılı kanun uyarınca vizelenmiş veya ihdas edilmiş sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarında çalışanlar ile il özel idaresi, belediye ve bağlı kuruluşları ile mahalli idare birliklerinde Belediye Kanunu'nun 49. Maddesi'nin üçüncü fıkrası uyarınca çalışmakta olan personel, memur kadrosuna atanacak.

30 Haziran 2013 itibariyle vekil imam-hatip, vekil müezzin-kayyım ve vekil Kur'an kursu öğreticisi olarak görev yapanlar ile 4 Mayıs 2005 ile 30 Haziran 2013 tarihleri arasında en az 3 ay süreyle bu görevlerde bulunanlar, yeterlilik belgesine sahip olmaları koşuluyla ilgili kadrolara atanacak. Bu madde uyarınca memur kadrolarına atananların beş yıl süreyle başka kamu kurum ve kuruluşlarına nakli yapılamayacak.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »