ABD Başkanı Trump'tan flaş Esed açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump: "Benim Suriye ve Esed'e karşı tavrım çok değişti. Bu olay kırmızı çizginin ötesinde benim için çok çizgileri geçti."

5 Nisan 2017 Çarşamba 21:39
ABD Başkanı Trump'tan flaş Esed açıklaması
ABD Başkanı Donald Trump, Suriye'nin İdlib  kentindeki kimyasal silah saldırısını kınadığını belirterek, "Suriye'deki  kimyasal saldırıya karşı harekete geçme sorumluluğum var. Dün yapılanlar benim  için kabul edilemez" dedi. 

Trump, Ürdün Kralı 2. ABDullah'la düzenlediği ortak basın  toplantısında, Suriye'de Beşşar Esed rejiminin düzenlediği kimyasal silah  saldırısına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Saldırıyı "dehşet verici" olarak niteleyen Trump, "Masum insanlar,  çocuklar ve güzel bebekler öldü. Esed rejiminin iğrenç faaliyetlerine müsade  edilemez." dedi.

ABD'nin askeri olarak ne yapacağını önceden ifade etmeyeceğini dile  getiren Trump, "Suriye'deki kimyasal saldırıya karşı harekete geçme sorumluluğum  var. Dün yapılanlar benim için kabul edilemez." ifadesini kullandı.

Trump, "Benim Suriye ve Esed'e karşı tavrım çok değişti. Bu olay  kırmızı çizginin ötesinde benim için çok çizgileri geçti." diye konuştu.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »