ABD Başkonsolosluğu görevlisinin eşi ve kızı serbest bırakıldı

ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nda görevli Metin Topuz'un FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanmasının ardından, ifadeye çağrılan ve gün içerisinde adliyeye sevk edilen konsolosluk çalışanı N.M.C.'nin eşi ve kızı serbest bırakıldı. Anne ve kızına yurt dışına çıkış yasağı konuldu.

16 Ekim 2017 Pazartesi 20:56
ABD Başkonsolosluğu görevlisinin eşi ve kızı serbest bırakıldı
ABD İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi N.M.C'nin  gözaltına alınan eşi ve kızı, sevk edildikleri hakimlikçe adli kontrol tedbirleri  uygulanarak serbest bırakıldı. 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından Çağlayan'daki  İstanbul Adalet Sarayı'na getirilen N.M.C'nin eşi S.C. ve kızı K.İ.C,  soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nda ifade verdi.

Savcılık sorgularının ardından şüpheliler, adli kontrol tedbiri  talebiyle nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi.

Nöbetçi hakimlik, şüpheli anne ve kızını "yurtdışına çıkış yasağı" ve  "haftada bir gün en yakın güvenlik birimine imza verme zorunluluğu"ndan oluşan  adli kontrol tedbirlerini uygulayarak serbest bıraktı.

Şüpheli N.M.C'nin eşinin, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı  Fetullah Gülen'in talimatı sonrası Bank Asya'ya para yatırmasıyla ilgili  ifadesinin alındığı öğrenildi. Şüpheli N.M.C'nin ise henüz ifadeye gelmediği  kaydedildi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »