ABD bu adamı konuşuyor

Amerika bu adamı konuşuyor… Emekli banka müdürü Ed Hale ünlü Amerikan televizyonu CBS'e bağlı kuruluş WJZ’ye verdiği bir röportajda 1991 yılından 2001 yılına kadar CIA casusu olarak çalıştığını söyledi. Hale 90'lı yıllarda Usame Bin Ladin'in de izini bulduklarını söyledi.

5 Kasım 2014 Çarşamba 20:18
ABD bu adamı konuşuyor
First Mariner Bank isimli bankanın emekli CEO’su olan Hale, “Gizli kimliğim çok sağlamdı. Dünyanın her yeriyle etkileşim halendeydim. Bir insanı Amerika’dan gizlice Özbekistan’a, Afganistan’a gönderebiliyordum” dedi. Hale’in El-Kaide’nin eski lideri Usama Bin Ladin’i yakalama konusunda da bazı çalışmalar yürüttüğü biliniyor. Fakat Bin Ladin o zaman 11 Eylül saldırıları gerçekleşmediği için dünya çapında tanınmıyordu.

90'LARDA İZİNİ BULMUŞTUK
Hale Bin-Ladin’le ilgili olarak, “90’larda Bin Ladin’in izini bulmuştuk. İsmen kendisini biliyordum ama yüzünü hiç görmemiştim” dedi. 11 Eylül saldırılarından sonra kısa bir süre sonra Hale CIA’den emekli oldu. Hale aynı zamanda ABD’de Baltimore Blast isimli bir salon futbolu takımının da sahibi. CIA ise bir dönem Ed Hale isimli bir ajanları olduğu bilgisini teyit etmedi.

BÜYÜK BİR BANKA DEĞİL
First Mariner Bank ABD'nin büyük bankalarından biri değil. Baltimore bölgesinde bulunan banka 2012'nin ilk çeyreğinde 1.8 milyon dolar kar elde etmişti.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »