20 Şubat 2019, Çarşamba

ABD heyetinden F-35 mesajı

ABD’den gelen heyet ile Ankara’da gerçekleşen görüşmede ABD’li heyetin F-35 hakkındaki çıkışı ön plana çıktı. ABD’li heyet, Türkiye’nin S-400’leren vazgeçmesi durumunda F-35’lerin teslimatı önündeki engellerin kaldırılabileceği mesajını verdi.

27 Ağustos 2018 Pazartesi 19:54
ABD heyetinden F-35 mesajı
ABD ile Türkiye arasında gerginlik devam ederken Amerikan Kongresi'nden bir heyet Ankara'ya geldi. Rusya'dan S-400 hava savunma sistemi ve F-35'lerin teslimatıyla ilgili sıkıntılar görüşüldü.

ABD Kongresi'den bir heyet, Dışişleri ve Savunma Bakanlığı yetkilileriyle görüştü. ABD'den Ankara'ye gelen heyetin başkanlığını Michael R. Turner yapıyor. Türk heyetin başkanlığını ise Osman Aşkın Bak yaptı.

NTV'nin aktardığı habere göre Türk heyet ile ABD heyeti, F-35, S-400 ve PKK konusunu görüştü.

ABD heyeti, Türkiye'nin S-400'lerden vazgeçmesi durumunda F-35'lerle ilgili yaptırımların kaldırılabileceği mesajı verdi.

Habere göre heyet, Türkiye ile ilişkilerin iyileştirilmesi mesajını verirken, Türk heyeti ABD Kongresi'nin Türkiye'ye karşı olumsuz tavrını kaldırmasını istedi.

Türk heyeti ise PKK ile mücadelede ABD'nin üzerine düşeni yerine getirmediğini, daha fazla işbirliği yapması gerektiğini belirtti.

 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »