20 Haziran 2018, Çarşamba

ABD Kongresi'nde şok protesto

İsrail Başbakanı Netanyahu konuşmasında İran'la nükleer müzakereleri hedef aldı "Bu anlaşma kötü bir anlaşma, onsuz daha iyiyiz" 50'yi aşkın Demokrat Kongre üyesi İsrail Başbakanı'nın konuşmasına katılmadı

4 Mart 2015 Çarşamba 2:55
ABD Kongresi'nde şok protesto
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, P5 artı 1  ülkelerinin İran'la müzakere ettiği anlaşmanın "kötü bir anlaşma" olduğunu  savunarak, "Onsuz daha iyi oluruz" dedi.

    ABD Kongresi'nde, iki ülkede de büyük tartışmalara yol açan  konuşmasını yapan Netanyahu, özellikle İran'la devam etmekte olan nükleer  müzakerelere sert sözlerle yüklendi.
    Netanyahu, "Bir yılı aşkın süredir bize, anlaşma olmamasının kötü bir  anlaşmadan daha iyi olduğu söyleniyor. Bu kötü bir anlaşma, çok kötü bir anlaşma.  Onsuz daha iyiyiz" diye konuştu.

    Müzakerelerde henüz resmen açıklanan bir anlaşma olmamasına karşın,  müzakere başlıklarından örnekler vererek konuşan Netanyahu, anlaşmanın, "İran'ın  bombaya ulaşma yolunu tıkamadığını, tam tersine bu yolu hazırladığını" öne sürdü.

Demokrat Kongre üyelerinden protesto
    Netanyahu'nun konuşması sırasında Kongre binası dışında protesto  gösterileri düzenlenirken, 50'yi aşkın Demokrat Kongre üyesi de, Temsilciler  Meclisi Başkanı Cumhuriyetçi John Boehner'ın Beyaz Saray'a danışmadan  Netanyahu'yu Kongre'ye davet etmesini protesto için İsrail Başbakanı'nın  konuşmasına katılmadı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »