ABD Konsolosluğu çalışanının eşi ve oğlu sorguda...

Bir ABD Konsolosluğu çalışanı hakkında daha gözaltı kararı verildi. Gözaltı kararı verilen konsolosluk çalışanının eşi ve oğlu sorguya alındı.

9 Ekim 2017 Pazartesi 17:45
ABD Konsolosluğu çalışanının eşi ve oğlu sorguda...
FETÖ soruşturması kapsamında daha önce tutuklanan ABD Konsolosluk çalışanı Metin Topuz'un ardından  bir başka konsolosluk çalışanı hakkında daha gözaltı kararı verildi. Gözaltı kararı verilen kişinin eşi ve çocuğu da yakalandı. Savcılık ,kararın daha önce tutuklanan ABD konsosluk çalışanı Metin Topuz'un ifadesi doğrultusunda alındığını açıkladı.

BAŞSAVCILIK'TAN AÇIKLAMA GELDİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı açıklamasında  şöyle denildi: "Şüpheli Metin Topuz 25 Eylül 2017 tarihinde gözaltına alınmış ve 4 Ekim 2017 tarihinde İstanbul Sulh Ceza Hakimliği'ne tutuklama talebiyle sevk edilmiş ve tutuklanmıştır. Metin Topuz'un ifadeleri doğrultusunda FETÖ yöneticisi oldukları tespit edilen S.C ve K.İ.C. hakkında yakalama ve gözaltı kararı verilmiş, iki kişi  Amasya'da yakalanarak İstanbul'a getirilmiştir. Şüphelilerin eşi ve babası konumundami ABD İstanbul Başkonsolosluğu calışanı herhangi bir diplomatik bağışıklığı bulunmayan N.M.C. de kapsamda ifadeye çağrılmıştır.  Soruşturma devam ediyor"
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »