ABD Suriye seçimlerini "rezillik" olarak tanımladı

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Marie Harf, Suriye’de bugün meşruiyet tartışmaları gölgesinde yapılan devlet başkanlığı seçimini “rezillik” olarak tanımladı.

4 Haziran 2014 Çarşamba 15:57
ABD Suriye seçimlerini "rezillik" olarak tanımladı
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Marie Harf, Suriye’de bugün meşruiyet tartışmaları gölgesinde yapılan devlet başkanlığı seçimini “rezillik” olarak tanımladı.

Harf, günlük basın toplantısında, bu seçimlerin, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed’e dün olduğundan daha fazla kredibilite sağlamadığına işaret etti. Harf, özgür bir toplumun bulunmadığı Suriye’de bu seçim sürecinin akıl almaz bir durum olduğunu ifade etti.

Marie Harf, “Gerçeklerden kopuk ve siyasi katılımdan yoksun olarak Esed rejiminin düzenlediği seçim, Suriyelilerin barış ve refah isteklerini yerine getirmeyen, siyasi farklılıkları zalimce ezen, ailesinin şiddetle bastırmaya yönelik 40 yıllık mirasının devamıdır” dedi.

Sözcü Harf, rejimin, kasten milyonlarca Suriyelinin oy kullanma hakkını reddettiğini, temsil ettiğini iddia ettiği her seçmeni katletmeye devam ettiğini bildirdi. 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »