25 Nisan 2018, Çarşamba

ABD yönetiminden kınama

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Psaki, Musul'da Türk Başkonsolosluğu'na yapılan baskını kınadıklarını belirterek, diplomatik personelin bir an önce serbest bırakılması çağrısı yaptı.

12 Haziran 2014 Perşembe 4:13
ABD yönetiminden kınama
ABD yönetimi, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD)  terör örgütü mensuplarının Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu'na düzenlediği baskını "en güçlü" şekilde kınadı. 

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, günlük basın toplantısına, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu arasındaki telefon görüşmesinden bahsederek başladı.

İki Bakanın, “Musul’da bozulmakta olan güvenlik durumuna ve ve IŞİD terör örgütü mensuplarının Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu'na düzenlediği baskına yönelik ortak kaygılarını” dile getirdiklerini belirten Psaki, saldırıyı en güçlü biçimde kınadıklarını söyledi. 

Psaki, konsolosluk çalışanlarının alıkonulmasına yönelik kaygılarını da dile getirerek, "Türkiye'nin kaçırılan diplomatik personelinin bir an önce serbest bırakılması noktasında Türkiye ve uluslarararası toplumun çağrılarına katılıyoruz" dedi. 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »