ABD'de silah saldırı!

ABD'nin Pennsylvania eyaletinin Pittsburgh kentindeki bir sinagoga silahlı saldırı düzenlendi. ABD medyasında saldırıda en az 8 kişinin hayatını kaybettiği, 6 kişinin ise yaralandığı haberleri yer aldı.

27 Ekim 2018 Cumartesi 22: 0
ABD'de silah saldırı!
Yetkililer, silahlı saldırganının gözaltına alındığını, olayda 3  polisin de vurulduğunu bildirdi  ancak saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısına  ilişkin henüz resmi açıklama yapılmadı.

ABD Başkanı Donald Trump, Indianapolis'e gitmeden önce Andrews Hava  Üssü'nde gazetecilere yaptığı açıklamada saldırıyı kınadı.

Saldırının ''korkunç ve kahredici'' olduğunu söyleyen Trump, nefret  suçuna dikkate çekerek, ''Ülkemizde neler oluyor?'' dedi.

Şiddetin son bulması gerektiğini ve sinagog korunsa sonucun farklı  olacağını belirten Trump, kilise ve sinagogların korunması önerisinde bulundu.

Trump, bu tür saldırganlara ölüm cezası verilmesi gerektiğini  sözlerine ekledi.

KİMLİĞİ BELLİ OLDU
Amerikan medyasında saldırganın 46 yaşındaki Robert Bowers olduğu ve  saldırı sırasında ''Bütün Yahudiler ölmeli'' şeklinde bağırdığı yönünde haberler  yer aldı.

TRUMP TWITTER'DAN AÇIKLAMA YAPTI
ABD Başkanı Donald Trump ise Twitter hesabından ''Pennsylvania'da  Pittsburgh'daki meydana gelen olayı izliyorum. Polisler olay yerinde. Squirrel  Hill bölgesindekiler dikkatli olmalı. ''Çok sayıda ölü ve yaralı var gibi.  Saldırgana dikkat edilmeli. Tanrı hepinizi korusun!'' açıklamasını yaptı.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »