21 Şubat 2019, Perşembe

ABD'li askerler YPG ile Türk askerini inceledi

Menbiç'te bulunan ABD askerlerinin terör örgütü YPG ile birlikte Menbiç'te Türk askerlerinin bulunduğu belirtilen bölgeyi gözledikleri görüntüler ortaya çıktı.

2 Nisan 2018 Pazartesi 19:49
ABD'li askerler YPG ile Türk askerini inceledi
Görüntüler, bölgede uzun süredir bilinen, ABD ve terör örgütü YPG arasındaki sıkı işbirliğini gözler önüne serer nitelikte. ABD'li askerler ve teröristlerin Türk askeri ve ÖSO'nun kontrolündeki Cerablus'a doğru baktığı ifade edildi.

Öte yandan, Türkiye-Suriye sınırında bulunan Mardin’in Nusaybin ilçesinin karşısındaki Suriye’nin Kamışlı kentinden, dün gece ABD ordusu tarafından Menbiç’e doğru yapıldığı belirtilen askeri sevkiyat devam etti. Yaklaşık bir kilometre uzunluğunda konvoy oluşturan TIR’ların üzerinde yakıt tankerleri, askeri araçlar ve beton bariyerlerinin bulunduğu görüldü.

 ​ABD SEVKIYATI ÇIPLAK GÖZLE GÖRÜLDÜ
Nusaybin ilçesinden çıplak gözle görünen sevkiyat dün akşam saat 21.00 sıralarında başladı.

ABD ordusunun yaptığı belirtilen sevkiyatta yaklaşık 1 kilometre uzunluğundaki bir konvoy, Kamışlı’dan çıkarak Suriye’nin batısı ve Menbiç’e doğru hareket etti.

Konvoyda bulunan TIR’ların üzerinde ise askeri araçların, yakıt tankerlerinin ve bazı beton bariyerlerin bulunduğu görüldü. Konvoyda ambulanslar da yer alırken, söz konusu sevkiyatın son dönemde ABD ile Türkiye arasında PKK/YPG terör örgütü varlığı nedeniyle sorun haline gelen Menbiç’e doğru gittiği öğrenildi. Konvoyun geçişi yaklaşık bir saat sürdü.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »