28 Mayıs 2018, Pazartesi

ABD'nin Suriye'deki "özel operasyonu"

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi,"Ömer petrol sahasında (Deyru'z Zor) yaşanan çatışmalarda ikisi üst düzey, 8 DAEŞ üyesi öldürüldü" dedi.

17 Mayıs 2015 Pazar 6: 8
ABD'nin Suriye'deki "özel operasyonu"
DEYRU'Z ZOR (AA) - ABD'nin Deyru'z Zor kentinde düzenlediği operasyonda ikisi üst düzey 8 DAEŞ üyesinin öldürüldüğü bildirildi.
Suriye Yerel Koordinasyon Komitesinden (LCC) yapılan açıklamada, ülkenin doğusundaki Deyru'z Zor kentinde terör örgütü DAEŞ'in kontrolündeki "Ömer petrol sahası"na hava güçlerince desteklenen kara operasyonu düzenlediği belirtildi.
Operasyonda petrol sahasına asker indirildiği aktarılan açıklamada,  "Koalisyon güçleri, Ömer petrol sahasına çok sayıda askeri paraşütlerle indirdi. Askerlerin yanında eğitimli köpekler de vardı. Askerin indirilmesinden sonra askerler ile terör örgütü arasında 20 dakika çatışma yaşandı. Çatışmalarda ikisi üst düzey olmak üzere 8 DAEŞ üyesi öldürüldü. Bunlardan biri sahadaki mali işler sorumlusu" denildi.
Ölenler farklı ülke vatandaşları olduğuna değinilen açıklamada, "Askerler, biri yabancı kadın olmak üzere çok sayıda DAEŞ üyesini de esir aldı" ifadeleri kullanıldı.
ABD Savunma Bakanı Ashton Carter tarafından yapılan açıklamada da ABD Özel Operasyon Güçleri'nin DAEŞ liderlerinden Ebu Seyyaf'ı ele geçirmek için Suriye'de operasyon düzenlediği ve bu kişinin öldürüldüğü, eşinin de yakalandığı bildirilmişti.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »