21 Mayıs 2018, Pazartesi

Abdülkadir Selvi’nin ablası konuştu

Yeni Şafak yazarı Abdülkadir Selvi'nin ablası, “Onu gördüğümde televizyonu kapatıyorum” dedi.

17 Mart 2015 Salı 19:13
Abdülkadir Selvi’nin ablası konuştu
Yıllar önce ailesiyle bütün bağlarını koparan Selvi’yi İleri Haber’den Rıfat Doğan’a anlatan 66 yaşındaki abla Fatma Kaya, “Keşke simit satıp onurlu yaşasaydı… Bu saatten sonra da konuşmak ve yüzüne bakmak istemiyorum. Biz Aleviyiz. Değerlerimize bağlıyız” ifadelerini kullandı.

Yeni Şafak gazetesi Ankara Temsilcisi Abdülkadir Selvi’nin ablası İleri Haber’e çarpıcı açıklamalar yaptı. Yıllar önce ailesiyle bütün bağlarını koparıp sağcılarla hareket etmeye başlayan Selvi’nin İstanbul 1 Mayıs Mahallesi’nde oturan 66 yaşındaki ablası Fatma Kaya, o yılları ve bugün kardeşi hakkında neler düşündüğünü anlattı. Selvi’ye sevgilerinin kalmadığını belirten Kaya, “Onu gördüğümde televizyonu kapatıyorum” dedi.

DEĞİŞİM ÜNİVERSİTE YILLARINDA BAŞLADI
Kaya, Selvi’nin değişim yıllarını ve bugün onun hakkında neler düşündüğünü anlattı. İstanbul’a taşınmadan önce Sivas Yıldızeli ilçesinde yaşadıklarını, Alevi oldukları için büyük baskı gördüklerini belirten Kaya, Selvi’nin o yıllarda üniversiteye gittiğini ve değişimin bu süreçte başladığını kaydetti. Abla Kaya, Selvi’nin o yıllarda cemaatçilerle ilişki kurmaya başladığını dile getirerek, sonraki dönemlerde Selvi’nin aileyle bağını tamamen kopardığını söyledi.

BU SAATTEN SONRA KONUŞMAK İSTEMİYORUM
Kardeşinin sağcı olmasının ardından bir daha yıllarca görüşmediklerini ve konuşmadıklarını belirten abla Kaya, “Bu saatten sonra da konuşmak ve yüzüne bakmak istemiyorum. Biz Aleviyiz. Değerlerimize bağlıyız” dedi. Selvi’ye sert sözlerle yüklenen Kaya, kardeşindeki bu değişime inanamadıklarını belirterek, bugün bu kadar iktidarı savunmasının kabul edilemez olduğunu söyledi.

DENİZ GEZMİŞ BABAMIN EVİNDE KALDI
Kaya, kardeşi Selvi’yi televizyonda gördüğünde televizyonu kapattığını belirterek “Abdülkadir’e sevgimiz saygımız kalmadı. Dedem devrimci bir adamdı. Deniz Gezmiş, Sivas’ta babamın evinde kaldı. Bizim soyumuz bellidir. Böyle bir evde yetişip böyle olunur mu?” dedi.

“KEŞKE SİMİT SATIP ONURLU YAŞASAYDI”
Gezi eylemleri sırasında polisler için söylenen “polis simit sat onurlu yaşa” sözünü kardeşi Selvi için kullanan Kaya, “Keşke simit satıp onurlu yaşasaydı” ifadelerini kullandı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/1 + YORUM EKLE
  • OSLO,,BUNLARIN TARiHi....!!!! PANTÜRKiST - 17 Mart 2015 Bak ablacigim kardesiniz A-KADiR SELVi dogru yolda bölgede iSRAiL icin tehlike olan üc arap ülkesi vardi BOP esbaskani olan 2.peygamber ile bu üc ülkenin kadinina--kizina tecavüz eden coniler icin hayir duasi edenlerin yaninda olan kardesiniz dogru yolda bu üc arap ülkesi IRAK--LiBYA - SURiYE kana bulanip ne güzel parcalandi ve parcalaniyor.. iste sizin kardesiniz T-C,den rahatsiz olan TÜRK isminden rahatsiz olan TÜRK BAYRAGI denilmesinden rahatsiz olanATATÜRK,den TÜRKCE,den rahatsiz olan bir güruhun icinde anli secdede gönlü cebinde vijdani buzlukda olan biri olarak dogru yolda ÖCALAN canisine sayin denilmesini SEHiDE kelle denilmesini icine sindirmis bir er kisidir kimki A-KADiR SELVi bey ve onun gibileri yanlis yerde derse basta TUNCAY GÜNAY NETANYAHU--SIMON PEREZ VE SIYONIST yahudilerle öcalan ve AKP size gücenir ülkemizde A-K-SELVI.ler olmaz ise ekenomi batar ALLAH onu doguran anaya cenneti siyonizme hizmet eden evlada ise cehennemi versin bu milletin hakki haram olsun zehir zikkim olsun derim.. Kardesiniz dogru yolda israil memmun akan kan müslümanin parcalanan ülke islam ülkeleri önemi neki insan BOP esbaskani gibi düsünmeli insana ahret lazim ahret bak Bilal oglana Burak efendiye dikili agaclari yok cocuklar ahretlerini düsünüyor ....

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »