Abdullah Gül, Cüneyt Ünal'ın serbest bırakılmasını değerlendirdi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Karabük'teki fabrika ziyareti sırasında gazetecilerin, gazeteci Cüneyt Ünal'ın serbest bırakılmasına ilişkin sorularını yanıtladı. İşte 'Bütün gayretleri takdir etmek lazım' diyen Abdullah Gül'ün o açıklamaları...

17 Kasım 2012 Cumartesi 22: 0
Abdullah Gül, Cüneyt Ünal'ın serbest bırakılmasını değerlendirdi

Gazeteci Cüneyt Ünal'ın serbest bırakılmasını değerlendiren Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 'Bütün gayretleri takdir etmek lazım. Daha önce de söyledim bunların hepsi profesyonel gazeteci dolayısıyla bunları başka gözle görmemek gerekir. Görevini yapan insanlar' şeklinde konuştu.

Karabük'teki fabrika incelemelerinin ardından gazetecilerin Suriye'de tutuklu bulunan gazeteci Cüneyt Ünal'ın serbest bırakılmasına ilişkin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Gül, "Bütün gayretleri takdir etmek lazım. Daha önce de söyledim bunların hepsi profesyonel gazeteci dolayısıyla bunları başka gözle görmemek gerekir. Görevini yapan insanlar. Her şey tam tamamlanmadan bir şey söylemek doğru olmaz ama iyi gelişmelerin olduğunu takip ediyoruz. Bu kadarını söyleyeyim, henüz kesin bir şey söylemek doğru değil" dedi.

Cüneyt Ünal serbest bırakılması için girişimde bulunan milletvekillerinin davranışının takdir edilmesi gerektiğini dile getiren Abdullah Gül, "Sayın milletvekillerinin hepsinin gayretleri gerçekten çok takdir edilecek çalışmalardır" diye konuştu.

Kendisini takip eden gazetecilere, arkadaşları Cüneyt Ünal ile ilgili iyi haber almaları temennisinde bulunan Abdullah Gül, Cüneyt Ünal'ın ailesiyle görüşüp görüşmediği sorusuna da "Yok, benim görüşmem yok, ama bana bilgileri devamlı veriyorlar, şimdi birazcık daha bekleyin. Çünkü bazen acelecilik, olacak işleri olmaz yapar" yanıtını verdi.

Sizin için seçtiğimiz foto galeriler
13002_s.jpg 13001_s.jpg 13000_s.jpg
Yok artık Dünyadan fotolar Acımadan yaktılar

 

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »