Abdullah Gül: ''İsrail'in saldırıları çok tehlikeli bir safhaya geldi''

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Tarabya Merkez Camisi'nde kıldığı cuma namazı sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

18 Temmuz 2014 Cuma 21:40
Abdullah Gül: ''İsrail'in saldırıları çok tehlikeli bir safhaya geldi''
İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarıyla ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül "İsrail’i bir kez daha ikaz ediyorum. Bu saldırganlığı durdurmazsa çok daha büyük olaylara gebedir, çok daha büyük olaylar çok daha büyük şüphesiz neticeler doğuracaktır" dedi.

İşte Gül'ün konuşmasından satır başları;

"Büyük bir gözyaşı döken Filistin halkı bu hafta içerisinde büyük saldırılara hedef oldu. Masum çocuklar kumsallarda öldürülmeye devam etti ve maalesef vicdanlar buna karşı suskun kaldı. Özellikle İsrail’in bu kural tanımaz saldırganlığı sadece Filistin’de değil dünyanın her tarafında nefret tohumlarını saçmakta. Dünyanın radikalleşmesinde İsrail’in büyük sorumluluğu olmaktadır."

"ÇOK TEHLİKELİ SAFHAYA GELDİ"

"Bugün öğleden sonra BM Güvenlik Konseyi toplanacak. Çok acil bir şekilde İsrail’in saldırganlığını durdurmaya dair çok kuvvetli bir tedbir ve açıklama yapmayı davet ediyorum. Bugün Filistin devlet Başkanı da Türkiye’de olacak. Son durumla ilgili tabi ki ortak açıklamalarımız olacak. Ama dün gece başlayan saldırıların çok tehlikeli bir safhaya geldiğini bir kez daha duyurmak istiyorum. İsrail’i bir kez daha ikaz ediyorum. Bu saldırganlığı durdurmazsa çok daha büyük olaylara gebedir, çok daha büyük olaylar çok daha büyük şüphesiz neticeler doğuracaktır."
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »