21 Haziran 2018, Perşembe

Abdullah Gül'ün babası vefat etti

ONBİRİNCİ Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün babası 91 yaşındaki Ahmet Hamdi Gül tedavi gördüğü hastanede bu akşam saatlerinde vefat etti.

7 Mayıs 2017 Pazar 22:54
Abdullah Gül'ün babası vefat etti
Bir süreden beri yaşlılığa bağlı olarak hastanede tedavi gören, son bir aydır ise özel doktor ve hemşire gözetiminde evinde bakım altına alınan Ahmet Hamdi Gül dün gece yarısı fenalaştı. Özel ambulansla hastaneye kaldırılan Ahmet Hamdi Gül, saat 18.40'ta yaşamını yitirdi.

ABDULLAH GÜL KAYSERİ'DEYDİ

Onbirinci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, babası Ahmet Hamdi Gül'ü rahatsızlığının ilerlemesi nedeniyle son bir ayda 3 kez ziyaret etmiş, cuma günü de İstanbul'dan Kayseri'ye gelmişti.

Ahmet Haldi Gül, Kayseri'deki 2'nci Hava İkmal Bakım Merkezinde uzun yıllar torna ustası olarak çalıştı. Emekli olduktan sonra Sanayi Bölgesi ve Organize Sanayi Bölgesi'nde Asteksan Şirketi'ni kuran Ahmet Hamdi Gül, ilerlemiş yaşına karşın uzun süre çalışmayı sürdürdü.

Adeviye Gül ile evli olan Ahmet Hamdi Gül, 3 çocuk babasıydı.

TAZİYE ZİYARETLERİ SÜRÜYOR

Baba Ahmet Hamdi Gül'ün ölüm haberi üzerine Gül ailesi, Acıbadem Kayseri Hastanesi'nden ayrılarak Alparslan Mahallesi, Kızılırmak Caddesi Kamanlıoğlu Apartmanının 13'üncü katındaki baba ocağına gelerek taziyeleri kabul etti. Devlet erkanından ilk olarak Kayseri Valisi Süleyman Kamçı ve Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç taziyeye geldi. Melikgazi İlçe Başkanı ve eski Milletvekili Memduh Büyükkılıç, Kur'an okudu. Çok üzüntülü olduğu görülen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve kardeşi Macit Gül ile yeğenleri, gözyaşı döktü.

CENAZE TÖRENİ YARIN

Onbirinci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün bu akşam Kayseri'de vefat eden babası Ahmet Hamdi Gül yarın toprağa verilecek. Ahmet Hamdi Gül'ün cenaze namazı yarın öğleyin Melikgazi İlcesi Cami-i Kebir'de kılınacak.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »