20 Şubat 2019, Çarşamba

AB`nin Google`a dev cezasına Trump`tan gözdağı!

AB`nin Google`a 4,3 milyar euro para cezası vermesi ardından ABD Başkanı Trump`tan adeta gözdağı niteliğinde bir yanıt geldi.

19 Temmuz 2018 Perşembe 19:36
AB`nin Google`a dev cezasına Trump`tan gözdağı!
Avrupa Birliği'nin (AB) Android işletim sisteminde piyasa hakimiyetini kötüye kullandığı gerekçesiyle Google'a 4,3 milyar euro para cezası vermesi ardından ABD Başkanı Donald Trump'tan adeta gözdağı gibi bir yanıt geldi.

Trump Twitter üzerinden yaptığı açıklamada: "Size demiştim! Avrupa Birliği, en büyük şirketlerimizden biri olan Google'dan 5 milyar dolar tokatladı. Gerçekten de ABD'yi sömürüyorlar. Ancak bu çok uzun sürmeyecek!" dedi.

AB dün aldığı bir kararla Android işletim sisteminde piyasa hakimiyetini kötüye kullandığı gerekçesiyle Google'a 4,3 milyar euro para cezası vermişti. 

Google ise karar sonrası, "AB komisyonu kararını temyiz edeceğiz. Android herkes için daha fazla seçenek yarattı, daha az değil" açıklamasında bulunmuştu.  
 
Avrupa Birliği iki yıl önce tüketicilerin onlinedaki haklarını savunnan bir şirketler koalisyonu olan FairSearchün şikayeti üzerine Android'e karşı bir soruşturma başlatmıştı.


OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »