Aç kurt bu halde bulundu...

Bolu'da karlı kaplı ormanda aç kalınca alabalık havuzuna giren kurt donmak üzereyken Milli Parklar ekiplerince kurtarıldı.

18 Şubat 2015 Çarşamba 3:53
Aç kurt bu halde bulundu...
Olay bugün öğle saatlerinde Abant Tabiat Parkı yolu üzerinde bulunan bir alabalık tesisinde meydana geldi. Karla kaplı ormanlarda aç kalan kurt, yol kenarında bulunan alabalık tesisine girdi. Alabalıkların bulunduğu içerisinde az miktarda suyun bulunduğu havuza atlayan kurt, yaklaşık 2,5 metre derinliğindeki havuzda mahsur kaldı. Buzun içerisinde kımıldaman duran ve titreyen hayvanı gören tesis yetkilisi Reşat Durmaz, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü'ne durumu bildirdi. Vatandaşlar, ekipler gelene kadar havuzun kenarına tahta koyup kurdu çıkarmaya çalıştı. Vatandaşların çabası yetersiz kalırken, tesise gelen Bolu Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekibi uyuşturucu iğneyle hayvanı bayılttı. Görevliler daha sonra hayvan kurtarma aparatıyla çıkardıkları kurdu kafese koydu. Kurt tedavisi ve bakımı yapılmak üzere Bolu Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.


Tesiste yakmak için odun keserken kurdun ulumasını duyduğunu belirten Reşat Durmaz, "Hayvanı alabalık havuzunda görünce kurtarmaya çalıştık ama başaramadık. Sonra yetkilileri arayarak durumu bildirdik" dedi.

ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »