Acun Ilıcalı: Fenerbahçe Başkanlığı...

Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, TV8 patronluğundan, Survivor'a, medyadaki yeni projelerinden siyasete ve Fenerbahçe'ye kadar hemen her konuda düşüncelerini açıkladı.

13 Mart 2015 Cuma 18:45
Acun Ilıcalı: Fenerbahçe Başkanlığı...
TV8’in sahibi, ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı Medyaradar’dan Alev Gürsoy Cimin’in sorularını yanıtladı. İşte o röportajın bazı bölümleri...

TV8'de yayınlanan Ütopya programında yarışmacı Semih Öztürk’ün bazı uygunsuz hareketlerde bulunduğu ve bu görüntülerin de televizyonda yayınlandığı iddia edildi. Nedir işin aslı?
Ekrana yansıyan bir şey yok, iftira var. Bu tamamen bizi karalama kampanyasının yeni örneği. Daha önce de benim özel hayatımla ilgili gerçek dışı haberler yaptılar, birinci sayfadan tekzip yayınlattım. Şimdi mesleki işlerimizle ilgili gerçek dışı yayınlar yapmayı sürdürüyorlar. Biz onların yaptığını yapmayacağız, hukuki yollarla hakkımızı arayacağız. Ütopya’da kesinlikle bahsi geçen olay yaşanmamıştır.  Bu zaten internette yayınlanan görüntülerde belli. Sadece benim de tasvip etmediğim bir yatış şekli var.

“SURVİVOR TV8’İ ALMAMDAKİ EN BÜYÜK ETKENLERDENDİ”
Survivor nasıl gidiyor?
Survivor, bizim hayalimizin projesi, gözbebeğimiz. Belki de TV8 ‘i almamdaki en önemli nedenlerden biriydi. Çok güvendiğim bir projeydi, sağ olsun bizi mahcup etmedi. Çok inandım, proje de karşılığını verdi. Çok iyi gidiyor.

Spor muhabirliğinden TV patronluğuna…Gerçekten bu kazancı sırf TV programları ile izah etmek mümkün mü diyenler var, onlara cevabınız ne olur?
Bunu söyleyenler biraz düşünürse cevabının “elbette mümkün” olabileceğini anlar. Biraz matematik çalışmak yeterli. Neredeyse yılda doksan- yüz kez birinci oluyorduk. Son sekiz yılın özetine şöyle bir bakın. Neredeyse 700 kere birinciliğimiz var. Ben gidip bütün gelirimi gayrimenkule yani eve arsaya yatırmadım,televizyona yatırdım. Bu gelire şüphe ile bakana şaşarım. Benim yükselişimde gariplik arayanlar eline bir kalem kâğıt alsınlar ve Medyaradar'ın reyting bölümüne bir baksınlar.

“KANALI SATMAYI DÜŞÜNMÜYORUM”
Show TV’yi satın almak istediniz mi?
Yok, hiçbir zaman düşünmedim.

“FERİT ŞAHENK’LE ORTAK OLABİLİRİZ”
Peki, Ferit Şahenk ortağınız mı, böyle iddialar var?
Ferit Şahenk ile ortaklık görüşmesi yaptık. Ortak olacağız gibi duruyor.

Fenerbahçe’ye olan sevginiz ve tutkunuzu bilmeyen yok. Ufukta bir kulüp başkanlığı olabilir mi?
Hayır, hiç düşünmüyorum böyle bir şeyi. Taraftar olmak o kadar güzel ki, ötesine gerek yok.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »