Adana Ticaret Odası'na FETÖ operasyonu

Adana Ticaret Odasının yüklü miktardaki parasının 17-25 Aralık sürecinde Bank Asya'ya yatırıldığı iddiasıyla ilgili soruşturma başlatıldı. Oda, iddialarda bulunan meclis üyesi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

2 Eylül 2016 Cuma 20:31
Adana Ticaret Odası'na FETÖ operasyonu
Adana Ticaret Odası tarafından 17-25 Aralık sürecinde  Bank Asya'ya yüklü miktarda para yatırıldığı iddiası üzerine soruşturma  başlatıldı. 

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube  Müdürlüğü ekipleri, oda Meclis Üyesi Fatih Köylü'nün, odanın yüklü miktarda  parasının 17-25 Aralık sürecinde FETÖ ile bağlantılı Bank Asya'ya yatırıldığı  yönündeki iddialarıyla ilgili, odanın merkez Seyhan ilçesi Abidinpaşa  Caddesi'ndeki binasına gelerek, bilgisayar ve evraklarda incelemelerde bulundu.

Meclis üyesi hakkında suç duyurusu

Öte yandan Adana Ticaret Odası, söz konusu suçlamalarda bulunan Köylü  hakkında Adana Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Oda Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Menevşe ile Meclis Başkanı Tarkan  Kulak tarafından ortaklaşa yapılan yazılı açıklamada, darbeye karşı duruşunu,  devletine ve anayasal düzene bağlılığını darbenin ilk saatlerinden itibaren net  ve yaygın bir şekilde ortaya koyan odanın, gerçeğe aykırı bilgi ve beyanlarla 122  yıllık onurlu tarihine leke sürülmeye çalışıldığı belirtildi.

Bu saldırıyla 25 bini aşkın üyeyi temsil eden odanın ve tüm camiasının  hedef alındığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Ortaya atılan iddiaların gerçekle hiçbir ilgisinin bulunmadığı  odamızın kayıtları ve belgelerle sabittir. Bu kişiyi muhatap alıp cevap vererek,  konuyu basın önünde tartışarak odamızın ve camiamızın yıpratılmasını amaçlayan bu  girişime alet olmayacağız. Odamızın ve üyelerinin itibarını haksız suçlamalarla  kamuoyu nezdinde zedeleyen, kamuoyu ve adli makamları yanıltmaya çalışan bu eylem  ve sorumluları hakkında Adana Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk.   Sorumlular adalet önünde hesap verecektir. Bu iddialar ve sorumluları hakkında  son ve en doğru kararı yüce Türk adaleti verecektir.  Kamuoyuna saygıyla  duyururuz.”
 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »