26 Mayıs 2018, Cumartesi

Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı coşkusu başladı

ADANA'da bu yıl 3'üncüsü düzenlenen ve Türkiye'nin tek karnavalı olarak tanımlanan Portakal Çiçeği Karnavalı, renkli görüntülerle başladı.

1 Nisan 2015 Çarşamba 19:45
Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı coşkusu başladı
Karnavalın ilk gününde kentin dört bir yanında etkinlikler düzenlendi. Atatürk Parkı, Gazipaşa Parkı, Şinasi Efendi Caddesi ve Seyhan Kültür Merkezi'nde bahar şarkıları konseri, okçuluk gösterileri, ebru sanatı, enstrüman atölyesi, eski Adana fotoğrafları sergisi gibi etkinlikler yapıldı. Dans ve bisiklet gösterilerinin yapıldığı ilk günde, karnavala özel olarak hazırlanan taç, süs eşyası ve hediyelik eşyaların bulunduğu standlar açıldı. Standları gezen karnaval katılımcıları, özel tasarım eşyalarla poz verip renkli görüntüler oluşturdu.

YAŞAR KEMAL DE ANILACAK

Resmi açılışı 4 Nisan'da yaklaşık 50 bin kişinin katılacağı kostümlü yürüyüşle yapılacak karnavalda, 188 kültür, sanat, eğlence ve spor etkinliği gerçekleştirilecek. 5 Nisan'a dek sürecek karnavalda, dans, müzik, halkoyunları, şiir dinletileri, tiyatro oyunları, resim ve fotoğraf sergileriyle çok sayıda konser yer alacak. Karnavalda, geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren usta yazar Yaşar Kemal de anılacak.

 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »