Adaylar mal varlıklarını açıkladı

İşte adayların mal varlıkları...

4 Temmuz 2014 Cuma 16:41
Adaylar mal varlıklarını açıkladı
Başbakan Erdoğan, Ekmeleddin İhsanoğlu ve Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanlığı'na adaylığını açıklamalarının ardından mal bildiriminde bulundular. İşte Cumhurbaşkanı adaylarının mal varlıkları...
 

RECEP TAYYİP ERDOĞAN


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı'na adaylığını açıklamasının ardından mal bildiriminde bulundu.
YSK'ya sunulan mal bildirimi, Başbakanlı'ın resmi sitesinde de yer aldı. Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan mal bildirimi şöyle; "

A - TAŞINMAZ MAL BİLGİLERİ

Güneysu-Dumankaya Köyü 2.000 metrekare arsa (Maliyeti 10 bin TL)

B - TAŞINIR MAL BİLGİLERİ

Binek Otomobil (Maliyeti : 234.080 TL)

C - BANKA VE MENKUL DEĞERLER

Banka hesaplarında toplam 4.404.192,13 TL, 200.000 $

D- ALACAKLAR

500.000 TL
 

EKMELEDDİN İHSANOĞLU


Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, YSK'ya mal bildiriminde bulundu.

CHP ve MHP dahil 5 siyasi partinin ortak adayı olarak Cumhurbaşkanı adayı olan Ekmeleddin İhsanoğlu, Yüksek Seçim Kurulu'na adaylık belgeleriyle beraber bildirimini de sundu. İhsanoğlu'nun YSK'ya sunduğu beyanda, kendine veya eşine ait olmak üzere, miras ve satın alma yoluyla İstanbul'da 9 adet daire, 1 adet 2006 model Opel Vectra otomobil ve banka hesaplarında toplam 240.427 TL ve 3.596.304 ABD doları olduğu belirtildi. İhsanoğlu'nun ayrıca 2011 yılında, Yozgat'ta dedesinin konağına ait arsaları ve üzerindeki binaları Bozok Üniversitesi'ne bağışladığı belirtildi. 

İhsanoğlu daha önce kamu görevlisi olduğu dönemlerde ve 2014 yılı başında yöneticisi olduğu dernekten dolayı mal beyanında bulunmuştu.
 

SELAHATTİN DEMİRTAŞ


Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, mal varlığını bugün Yüksek Seçim Kurulu'na bildirdi.

Demirtaş'ın mal varlığına dair bilgiler şöyle ; "Diyarbakır'da 260 bin TL değerinde ev, Diyarbakır'da 100 bin TL değerinde hukuk bürosu olarak kullandığı büro, Parti çalışmalarında makam aracı olarak kullanılan iki (2) adet Audi marka otomobil, Eşi Başak Demirtaş'ın kullandığı Skoda marka otomobil"
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »